Děti se na minibále, který má díky DDM Pastelka dlouholetou tradici, rozhodně nenudily s Merlin Monroe alias Marcelou Chocholáčovou, Tinou Turner, jejíž podobu na sebe vzala ředitelka Pastelky Štěpánka Dubinová, Madonou, jíž zpodobnila Lucie Morávková a Elvisem Presleyem, za něhož se vydával Pavel Kozumplík. Na taneční parket zval děti, jejich rodiče a prarodiče skvělý diskžokej Simens.

„Miniplesy  pro děti pořádáme proto, že nám jich přišlo líto, neboť dospělí mohou v sezoně navštívit alespoň jeden ples s tombolou a kluci a holky na ně nesmějí,“ uvedla Vladimíra Morávková, jedna z organizátorek plesu, která na něj vzala na sebe podobu broučka. Každý z té řady předcházejících dětských březnových minibálů nesl jiný název. „Měli jsme tu třeba ples balonkový, jarní či pruhovaný. Letos byl hvězdný. Pokud mělo dítě na svém oblečení jakoukoliv hvězdu, mělo levnější vstupné,“ prozradila Morávková.

„Pořádání takových akcí pro děti musíme jako rodiče pochválit. Děti se na pár hodin vzdaly sezení u počítačů a videí a my jsme si zase odskočili od všedních starostí a přišli jsme podpořit dobrou akci,“ měli jasno Marie a Jiří Konvalinkovi.  Slovy chvály na adresu pořadatelů i účinkujících nešetřila ani vychovatelka ostrožského dětského domova Dobromila Krysová. „Děti z našeho domova si tu přišly na své. Užily si tu hodně tance, her i zábavy,“ nadhodila bez okolků Krysová, vedoucí pěveckého sboru žen Drmolice z Polešovic.

Hvězdná nebyla na bále jenom vystoupení V.I.P. hostů, ale také dětí z kroužků mažoretek, aerobiku a hip-hopu pořádajícího DDM Pastelka, která přihlížejícím náležitě rozproudila krev v žilách. „Kluci a holky se těšily na obálky štěstí, v nichž byly pomyslně ukryty tři stovky hodnotných věcných cen. Žádné z dvou stovek dětí neodcházelo domů s prázdnou,“ prohlásila sebejistě Vladimíra Morávková.

Jedním dechem dodala, že děti i jejich rodiče se mohou těšit na druhý ročník rodinné akce s názvem Velikonoční zajíček. Ta se uskuteční počátkem dubna.