„Z dvanácti domovů ve Zlínském kraji se nám bohužel několik omluvilo s tím, že mají jiné akce,“ řekla organizátorka her Miroslava Havlíčková. Na 49 soutěžících v sedmičlenných družstvech, mohutně povzbuzovaných svými kolegy v publiku, čekalo například bruslení tam a zpět, slalom s pukem či s míčkem na tácku nebo střelba na hokejového brankáře.

„Soutěže jsme malinko pozměnili. Jízdu pozpátku jsme ale nechali, protože při ní byla minule největší legrace,“ poznamenala Havlíčková. Klání se zúčastnily děti od nejmenších po nejstarší chovance domovů ze Zlína, Vizovic, Bojkovic, Kroměříže, Liptálu a Uherského Ostrohu. Právě posledně jmenovaní obhájili své loňské prvenství a odvezli si Zlatý puk neboli „ve zlatě“ obalený dort.

„Nijak speciálně jsme netrénovali, děti běžně chodí bruslit na loni dokončený zimní stadion. Na soutěž se však moc těšily,“ sdělil vychovatel z Uherského Ostrohu Josef Mojžíš. Na druhém místě skončilo družstvo z Liptálu na Vsetínsku. „Jsme tady za odměnu. Vychovatelé nás vybírali podle toho, jak se chováme,“ řekla členka liptálského týmu Zuzana Velingrová.

Bronzovou příčku obsadila loni pátá Kroměříž. I v jejím středu nastoupily na ledovou plochu dívky, které se tak při některých disciplínách musely mimo jiné poprat i s hokejkou. „Poprvé jsem ji držela v ruce až loni při soutěži,“ přiznala Kroměřížanka Natálie Mikulová. S nástrahami ledové plochy se však nepotýkala jen děvčata. „Nemám nabroušené brusle, hodně to klouže,“ postěžoval si vizovický Štefan Jozefčák.

Zápolení podpořil patnáctitisícovou dotací zlínský magistrát. Bruslařská soutěž je součástí řady sportovních klání či zábavných programů, které během roku pořádají jednotlivé domovy a zvou na ně ostatní zařízení z kraje. Například Uherský Ostroh pořádá atletické závody, do Uherského Hradiště jezdí děti plavat, Bojkovice zase pořádají oblíbenou kuličkiádu.