„Jeho hlavním cílem bylo v dnešní technické, avšak líné době, podpořit zdravé a smysluplné trávení času nejmladší generace a upozornit děti i jejich rodiče, že volná odpoledne mohou trávit na čerstvém vzduchu namísto válení se na gauči v obýváku,“ uvedla Monika Ondruchová, koordinátorka akce.

Celý den se nesl jak jinak, než ve sportovním duchu.

Zmíněné sportovní areály byly otevřeny široké veřejnosti a nabízely zejména dětem všech věkových kategorií, aby si pod dohledem zkušených trenérů vyzkoušely fotbal, hokej, kick box, tenis, volejbal, atletiku i golf a mohly tak snadněji rozpoznat, který sport je pro ně ten pravý, přináší jim potěšení a pro který mají přirozené vlohy. Také umělý trávník posloužil jako dětská zóna se spoustou atrakcí.

Na fotbalovém stadionu 1. FC Slovácko se odehrál, prestižní kvalifikační turnaj v kategorii U 10, a to o postup na největší světový turnaj Champions Trophy. Jeho patronem byl Miroslav Kadlec. Do soutěže bylo přihlášeno na 300 dětí z 20ti fotbalových klubů Česka a Slovenska.

„Přímý postup na šampionát do Rakouska má zajištěn pořádající klub 1. FC Slovácko, ale také vítěz kvalifikačního turnaje AC Sparta Praha a stříbrný tým Sigma Olomouc. Bronzové medaile zamířily do Baníku Ostrava. 1. FC Slovácko skončilo v turnaji až patnácté,“ informovala Monika Ondruchová.

V rámci sportovního dne se uskutečnila autogramiáda fotbalových a hokejových hvězd, a to Miroslava a Michala Kadlecových, Petra Švancary, Veliče Šumulikoského, Vlastimila Daníčka, Marka Havlíka, Jaroslava Balaštíka, Radima Bičánka, Pavla Sedláčka, Jakuba Šlahaře a Tomáše Žižky.

„Jsem rád, že akce naplnila naši myšlenku a mohli jsme sledovat plný stadion sportujících dětí. Děkuji sportovním klubům za spolupráci, sportovním hvězdám za účast na autogramiádě, ale také řadě partnerů akce", zhodnotil sportovní den hlavní organizátor Josef Buják.