„Pro děti chceme vytvořit v květnových dnech hřiště v prostoru nad mateřskou školou. Budu se těšit, že se na něm potkám s maminkami a jejich dětmi třeba v rámci činnosti baby klubu Sluníčko. U mateřinky bude pro maminky s kočárky vybudován provizorní chodník. Uvidíme, jak se osvědčí,“ naznačila starostka Topolné Hana Marášková.

Oprava radnice přijde na 450 tisíc

Na červenec je podle ní připravena výměna střešní krytiny na obecním úřadu a rekonstrukce vstupního schodiště, které si vyžádají 450 tisíc korun. „O dotaci na tuto akci jsme požádali krajský úřad, žel neuspěli jsme. Protože nám do budovy při deštích zatéká, výměna střešní krytiny je nevyhnutelná a musíme ji realizovat z vlastních prostředků. Poté, co dostane radnice novou střechu, opravíme pouze jednu její stěnu, která to nutně potřebuje. Na novou fasádu celého objektu ale peníze nemáme. Ještěže jsme vloni nechali obnovit nátěry oken obecního úřadu,“ podotkla první žena Topolné.

Jídelnu nahradí letní altán

Větší akci chystá zastupitelstvo na letní prázdniny. V jejich průběhu dojde ke zbourání zchátralé budovy bývalé školní jídelny, postavené v polovině minulého století, a s ní související zídky. Jejich oprava by si vyžádala kolem dvou milionů korun.

„Postavíme nový letní altán a samozřejmě také úplně novou zídku. Tuto akci realizujeme v součinnosti s našimi školáky, kteří sledovali první práce – kácení lip u staré školní zídky – a sami si potom naplánovali, co by si na zahradě školy přáli mít,“ vysvětlila vznik myšlenky starostka.