O vítězích letos rozhodnou děti ze Základní umělecké školy v Uherském Hradišti. Právě dětskou porotou je soutěž pozoruhodná. Hodnotit budou uherskohradišťští členové literárně dramatického oboru.

Celkem sto padesát žáků pod vedením čtyř pedagogů se v něm kromě divadelní tvorby věnuje také sólové a sborové recitaci, moderování a tvůrčímu psaní.

Praktické zkušenosti mají mladí umělci už ale také se samotnými audioknihami. Společně se žáky výtvarného oboru totiž v letošním školním roce vytvořili autorskou audioknihu Příběhy psané na spadené listí, která je určená pro nevidomé děti a ukrývá povídky inspirované listnatými stromy.

„Počet vydaných titulů audioknih pro děti a mládež neustále roste. Jen v roce 2018 to bylo 53 novinek, takže tento žánr tvoří téměř pětinu tuzemského audioknižního trhu,“ uvedla výkonná ředitelka Asociace vydavatelů audioknih Jana Ohnesorg.

Do soutěže se letos přihlásilo celkem osm tuzemských vydavatelů s 32 tituly, z nichž budou malí porotci vybírat ta nejlepší díla ve třech kategoriích podle věkových posluchačů. Výsledky budou vyhlášeny na podzim v živém vysílání v Českém rozhlasu Dvojka.