Před několika dny jim jako odměna přišly z Afriky děkovné obrázky.

„O dětech v Gambii jsem se dozvěděla od kamarádky na Facebooku. Napsala mi zprávu, že potřebuje sehnat nějaké věci pro žáky Kobisala Nursery School, která byla postavena díky dobrovolníkům z Belgie a Německa,“ prozradila Dagmar Vacková, organizátorka sbírky v Podolí. Neváhala, napsala výzvy na webové stránky obce, do místního zpravodaje i na školní nástěnky. A její úsilí našlo odezvu.

V Podolí nakonec pro malé Afričany nastřádali 183 sešitů, 62 balení pastelek a 15 párů botiček.

„Žáci mateřské a základní školy navíc na černý kontinent poslali dopisy a krásné obrázky. Přidaly se i děti z popovické mateřinky. Do sbírky se zapojili i senioři, přispěly i některé rodiny,“ vyjmenovala Vacková účastníky akce. Dary do západoafrického zaostalého státu vezla skupina patnácti tanečníků tamních tanců. „Jedná se o nadšence z celé České republiky. Aby se africké tance naučili co nejlépe, letěli je studovat přímo do Gambie. Vzali si jen nejnutnější věci a zbytek dvacetikilogramového limitu na osobu využili právě pro převoz darů určených malým černouškům,“ ocenila Vacková obětavost dobrovolníků.

O to, jestli se jejich dary dostaly do správných rukou, už se v Podolí obávat nemusejí. „Před dvěma týdny jsme našim dětem předali děkovné obrázky od jejich afrických vrstevníků. Jsou na nich i poštovní adresy, takže korespondence může pokračovat,“ dodala pořadatelka sbírky.