„Dvě stě čtyřicet dětí prožilo s naším domečkem část letních prázdnin v některém z devíti táborů. Vedoucí tanečního tábora na Radějově, v Osvětimanech, který nesl název Ve spárech mafiánů, či zahraničního v italském San Francescu se postarali o to, aby malí táborníci neměli na nudu čas,“ potvrdila účetní Domu dětí a mládeže Šikula (DDM) Uherské Hradiště Anna Gabrielová s tím, že uspořádali i šest týdenních příměstských táborů.

„Díky příměstským táborům ubývá dětí, které by běhaly s klíčem na krku po městě, ale ubývá i starostí zaměstnaným rodičům o své děti,“ uvedla Ludmila Skočovská, pedagožka volného času z DDM Uherský Brod.

Jsou i tábory jenom pro děvčata

Ten podle ní kromě dvou příměstských táborů pro 140 dětí uspořádal pro 220 táborníků ještě šest táborových pobytů. Úspěch slavil i tábor s názvem Prázdniny s esperantem, určený pro tamní pěvecký sbor Esperanto a jeho příznivce. Kam ale kluci nesměli, byl tábor pro holky, nazvaný Prázdniny s aerobikem.

Na farách ve Staré Hrušce nedaleko Němčic nad Hanou a v Bratřejově trávilo část prázdnin dvaačtyřicet dětí ze skupiny Cvrčci při velehradském farním úřadě. „Společně poznávali cestu kolem světa a Bibli,“ uvedla šéfka Cvrčků Šárka Daňková.

Děti z DDM Hluk si užívaly na Radějově a v Chorvatsku. „O prázdninách se konalo i soustředění našich mažoretek, které byly spolu s mládežnickou dechovou hudbou Kosénka na Mezinárodním kulturním festivalu v tureckém Izmiru. Domů se i se svými vedoucími, manžely Vavřínkovými, vrátili 27. srpna,“ uvedl ředitel hluckého DDM Josef Vaškových.

„Pobyt na Smraďavce je pro třicet našich klientů, kteří se tam od pondělí rekreují, velkou vzpruhou. Stejný počet klientů byl v červnu ve Velkých Karlovicích a patnáct se zúčastnilo sportovních her v Zubří u Nového Města na Moravě,“ uvedla Irena Hučíková, vedoucí Domova pro osoby se zdravotním postižením v Salašské ulici ve Velehradě.