„Ty jsem si právě přivezl z 12. ročníku odborné degustace a výstavy destilátů, která se uskutečnila pod vedením Slovenského Řádu rytířů destilátů. Jeden pohár jsem si přivezl za vzorek slivovice z odrůdy švestky Valor, ročníku 2017, druhý za višňovici ročníku 2018, které byly z plodů višní ze znojemské oblasti,“ spíše konstatuje, než se chlubí páleničář Jiří Mareček, který v palírně SKANZEN přeměňuje ovocné kvasy v destilát bezmála tři roky.

Na výstavě v areálu Expo Center Trenčín, která se uskutečnila současně s atraktivním festivalem vína, vody a destilátů Vinum Laugaricio, se v kategorii lihovarových a pěstitelských destilátů prezentovalo víc než 200 vzorků kvalitních pálenek. Při dvoudenní výstavě mohli návštěvníci degustovat vzorky vína, vody a destilátů od 57 vystavovatelů ze Slovenska, Česka, Rakouska a Iránu.

„Destiláty byly hodnoceny mezinárodní odbornou komisí složenou z nejlepších slovenských a zahraničních degustátorů. Soutěž a výstava proběhly v souladu se stanoviskem finanční správy Slovenské republiky,“ informuje Josef Hájek, ředitel SKANZENU Modrá, který byl přítomen slavnostní předávání cen v Trenčíně. Gesci nad soutěží v oblasti degustace a vyhodnocení soutěže obilních a ovocných destilátů měl Slovenský Řád rytířů.

„Vítězstvím jsem byl mile překvapený. I zkušený páleničář poměrně těžko rozpozná, zda bude mít se svou pálenkou na některé z výstav úspěch. Když jeho destilát na výstavě zaboduje, rozhodně by neměl zpychnout, ale s pokorou naslouchat zkušeným páleničářům a dát na jejich rady,“ svěřuje se Jiří Mareček a dodá, že ke každému ovocnému kvasu se chová, jako b byl jeho a jeho přeměnu v pálenku dělá s láskou, péčí a srdcem.

S ochotou pak odpoví na moji otázku, zda ještě proměňuje švestkové kvasy ve slivovici. „Od listopadu až do konce prvního lednového týdne tomu tak bylo. Od pondělí už pěstitelům nemůžu vyjít vstříc, protože musím vypálit dvacet tun kvasů, které má na zásobě naše pálenice,“ řekne bez okolků Jiří Mareček.