„Letošní rok byl už od jara pro vinaře v našem regionu komplikovaný. Po letních vedrech přišly náhlé deště a bobule hroznů se rychle nalily vodou. Ta v nich zředila slibné cukry. Před třemi týdny začaly hrozny praskat, plesnivět a hnít,“ posteskl si polešovický vinař Jaroslav Vaďura, několikanásobný vítěz soutěže TOP Víno Slovácka.

Jediná obrana proti plísni, hnilobě a přemnoženým špačkům je podle něj co nejrychleji, nejpozději do konce října, provést sklizeň hroznů. Ty ale v minulých letech sklízeli Vaďurovi ještě v listopadu. „Ve druhém říjnovém týdnu se cukernatost hroznů pohybovala mezi 20 až 21 stupni. Ačkoliv jsme už nějaká přívlastková vína udělali, ledové a slámové letos nebudeme mít žádné. Na slámu přece nemůžeme dávat nahnilé hrozny,“ smutnil Jaroslav Vaďura.

Hrozny napadla hniloba také ve vinicích Šlechtitelské stanice vinařské v Polešovicích. „Deště bylo od poloviny září až až. Tam kde do hroznu bodla vosa nebo do něj klovl špaček, přišla hniloba automaticky,“ povzdechl si vedoucí stanice Zdeněk Habrovanský.

Liboval si ale, že pro vinice šlechtitelky byl letošní rok téměř bezchorobný. Zatímco v minulých letech museli provádět ve vinicích pět až sedm postřiků, letos to byly pouhé tři, což bylo historické minimum.

„Müller Thurgau a Muškát moravský jsme sklízeli v pozdním sběru při cukernatosti 21 stupňů, Rulandské šedé mělo 22,6 stupně, Chardonnay 23, Floriánka 25 stupňů a Aurelius ještě o dva stupně víc. Předpokládám, že hrozny sklidíme do konce října,“ sdělil Zdeněk Habrovanský. Posledními odrůdami budou Ryzlink rýnský a Frankovka.

Zatímco některé vinaře nutí plísně ke sklizni, aby hrozny zachránili, lépe jsou na tom v Agro Zlechov. Tam hnilobou napadené hrozny rychle posbírali a zdravé ve vinohradech na Břestecku a Tupesku ponechali. „Sbírat hrozny, které jsou v dobrém stavu, začneme až ve třetím říjnovém týdnu. Očekáváme, že bobule ještě nějaké cukry naberou,“ spřádal plány Vlastimil Kňourek, vedoucí vinic zlechovského Agra.

Z pohledu zkušeného traplického vinaře a mezinárodního degustátora vín Josefa Bičana není ve vinicích v katastru obce nástup hniloby hroznů nijak dramatický. Jen deště prý měly přijít dříve. „Ale i tak prospěly hroznům, které se více nalily. Jejich kvalita není tak špatná, jak to po jarních mrazech i letních vedrech vypadalo. Hrozny jsou dobré, výlisnost je vyšší, cukernatost ale nižší,“ sdělil Josef Bičan, který bude mít úrodu lepší než loni, kdy vinice totálně pomrzly.