Krajská hygienická stanice Zlínského kraje s vedením kraje je uvalili na Uherský Brod také proto, že počet nakažených tam dosahuje třetiny počtu všech infikovaných koronaviem na území Zlínského kraje.

Preventivní desinfekční kůrou už po několik dnů procházejí rovněž zastávky MHD i vybrané lavičky na nejfrekventovanějších místech Uherského Hradiště, o čemž tam rozhodlo vedení radnice.

Opatření mají platit do odvolání

„K omezení dalšího šíření viru desinfikovali hasiči v ochranných oblecích společné prostory domů, a to chodby, schodiště a výtahy,“ uvedla k úternímu zásahu profesionálních hasičů v Uherském Brodě jejich krajská mluvčí Lucie Javoříková.

Podle brodského starosty Ferdinanda Kubáníka se jednalo o počátek protiepidemiologických opatření ve městě.

„Následně se o desinfekci všech bytových domů v našem městě musejí postarat jejich správci. Jedenkrát denně musejí být umyté speciální desinfekcí společné prostory, kliky i madla. Podobnou povinnost nařizuje vyhláška také všem 27 obchodům potravin na území města,“ řekl Deníku Ferdinand Kubáník. Opatření mají platit do odvolání.

Preventivně desinfikují mobiliář

To v Uherském Hradišti desinfikují především mobiliář na Masarykově, Mariánském a Palackého náměstí i na prostranství u obchodního domu Centrum, dále také na náměstí Míru a v ulici Sportovní.

Kvůli snižování rizika přenosu koronavirové nákazy jsou do zvýšené hygienické údržby podle radničního mluvčího Jana Pášmy zařazeny vybrané lavičky na ulici J. E. Purkyně, ulici Husova a ve Štěpnicích od nákupního centra po domov pro seniory.

„I přesto, že stále platí zákaz volného pohybu osob, a do důsledku vzato, by nikdo neměl na lavičkách ve městě posedávat, jsme se rozhodli je desinfikovat. V týdenním harmonogramu desinfekcí jsou také zastávky MHD,“ potvrdil starosta města Stanislav Blaha.

Po zrušení omezení volného pohybu osob ve veřejném prostoru vedení radnice podle něj počítá s plošnou dezinfekcí všech laviček ve městě.

close Koronavirus v Česku info Zdroj: Deník zoom_in