VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Deník se ptal poslanců ze Zlínského kraje, jak si užili první den v parlamentu

Zlínský kraj - Sedm politiků z našeho regionu složilo v pondělí prvně poslanecký slib. Ti, kteří byli ve sněmovně poprvé, mohli bloudit v labyrintu chodeb podobně jako kdysi pět jejich dalších kolegů ze Zlínského kraje.

27.11.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Divíšek Martin

Některé překvapily úzké lavice a stolíky, se kterými si musejí členové arlamentu vystačit. Ti, kteří se mezi sebou neznali, seznámili se bez ohledu na to, ke kterému politickému klubu patří. Všichni by měli mít i jedno společné: boj za region, byť s jinými prioritami.

Margit Balaštíková (ANO) z Tupes: „Měla jsem nastudováno, co nás čeká, takže v průběhu dne mě nic nezaskočilo. Mile mě překvapilo, jakou projevili poslanci z regionu sounáležitost. Hned jsme se seznámili bez ohledu na polit. příslušnost."

Ondřej Benešík (KDU-ČSL) ze Strání: „Při premiéře v parlamentu mě zaskočil hlavně labyrint v budovách sněmovny. Také mě překvapilo, že zasedací sál je výrazně menší, než jak vypadá v televizi. Bohužel, menším negativem je úzké sezení v lavicích a velmi malý stolek."

Petr Kořenek (ČSSD) ze Vsetína: „Pro mě to byl běžný pracovní den. Vše probíhalo tak, jak jsem předpokládal. Nepříjemně mě překvapily nepohodlné lavice. Pro moje bolavá záda to není dobré. Navíc je kolem málo místa."

Marie Pěnčíková (KSČM) z Morkovic: „První den byl hodně organizační, čekaly nás hlavně technické záležitosti, focení a podobně. Seznámili jsme se také s kolegy a celkový dojem byl velmi dobrý. Po budovách ale stále bloudím, pro nás nováčky je to bludiště."

Pavel Volčík (ANO) ze Vsetína: „Nebylo to tak krátké, jak se mohlo zdát ze zpráv. Ve sněmovně jsme byli celý den, který vyvrcholil slavnostním slibem. Při něm se takřka u všech projevila i nervozita. Podobnou situaci člověk neprožívá každý den."

Radek Vondráček (ANO) z Kroměříže: „Bylo to celé naplánované, rychle celý ten den utekl, ani oběd jsme nestihli. Dopoledne byl nácvik hlasování a fotografování a odpoledne jsme měli poslanecký klub. Užil jsem si to, a asi mi to konečně došlo, že jsem poslanec."

Jaroslav Holík (Úsvit) z Březůvek: „První den mě více méně nic nepřekvapilo. Daleko zajímavější bude sledovat, zda se nám podaří obsadit nějaké komise či výbory, abychom mohli začít pracovat pro lidi. Těším se, až se nám podaří prosadit nějaký užitečný zákon. Máme připravený zákon, který omezí lichvu."

Co radí nováčkům zkušenější kolegové? Dobře sledovat, držet slovo, nebloudit

Antonín Seďa, ČSSD, Uh. Hradiště: „Doporučoval bych jim, aby nechtěli bezezbytku rozumět všemu, co se ve sněmovně projednává. Technicky to není možné. Měli by se zaměřit spíše na určitou oblast, které rozumí a které se chtějí dlouhodobě věnovat."

Miroslava Strnadlová, ČSSD, Lhota: „Ze své první schůze sněmovny si pamatuji, že jsem byla ohromena tou atmosférou. Rychle jsem však vystřízlivěla. Nováčkům bych přála, aby se co nejrychleji zorientovali ve spleti chodeb a nebloudili."

Vladimír Koníček, KSČM, Boršice: „Pamatuji si, že když jsem začínal, připadal jsem si v budově sněmovny jako v bludišti. Nováčky bych uklidnil v tom smyslu, že se brzy zorientují a zanedlouho se tam budou pohybovat naprosto bez problémů."

Petr Gazdík, TOP 09+S, Suchá Loz: „Doporučil bych jim především, aby vždy a za všech okolností drželi slovo. To se ostatně v politice cení nejvíc. Mě osobně v začátcích nejvíc překvapilo, jak složité a zdlouhavé je schvalování zákonů."

Ludvík Hovorka, KDU-ČSL, Šumice: „Doporučuji, aby dobře sledovali jednání sněmovny a dobře četli předlohy, které dostávají k projednávání. Možná by se měli připravit i na velký hluk v jednacím sále a klimatizaci, která proudí pod drátěnými sedačkami."

Související Nově zvolení poslanci ze Zlínského kraje

Autor: Redakce

27.11.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Fotili jste se u voleb? Pošlete nám svoji fotku a my ji zveřejníme

Březolupské hody. Hodová chasa volí v Březolupech.
25

Ve Zlámanci i Březolupech došli k volbám v krojích

Orel královský i mořský zemřeli na otravu

Otravy karbofuranem asi nejvíce trápí ornitology na Slovácku. Tímto způsobem zemřel letos třeba vzácný orel královský. Jeho tělo našli ornitologové nedaleko Havřic. Nedlouho po tom objevili o několik kilometrů dále tělo orla skalního. 

Dárci krve převzali na hradišťské radnici Zlaté kříže

Nebýt statečného a obětavého dárce krve, už 37 let by nebyla na světě. „Po porodu mého dítěte nastaly komplikace, ale díky dárci krve tady nezůstal manžel se dvěma malými dětmi sám. Proto si dárců krve velice vážím a děkuji jim za všechny lidi, kterým zachránili život, nebo jim vrátili zdraví,“ svěřila se Alena Gajdůšková, pacientská ombudsmanka a první viceprezidentka Svazu pacientů České republiky.

Nově narozená miminka na Slovácku - 42. týden 2017

HLASUJTE V ANKETĚ, FOTOGALERIE/ Díky vstřícnosti uherskohradišťské porodnice vám na našem webu přinášíme fotky dětí, které se právě narodily.

AKTUALIZUJEME

Tipy Deníku, kde a jak si užít víkend

Vyberte si z naší nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí. Kompletní servis akcí naleznete v tištěné verzi pátečního vydání Slováckých novin.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení