Svou troškou do společného díla přispěli za III. A a III. B i desetiletý Matěj Hanáček z Uherského Hradiště a devítiletá Šarlota Rozumová z Boršic.

„Naše třída dělala z ruliček toaletního papíru domeček se zahradou a stromky,“ začíná Matěj. „My jsme zase vyráběli o něco větší dům s psem a boudou. Já jsem barvila střechu a nesla ho ze školy na náměstí,“ dodává Šarlota. Na stavbu spotřebovali v obou třídách několik desítek papírových ruliček. V jedné byly ale děti natolik aktivní, že materiál zčásti ani nevyužily. „Kolik ruliček jsme použili, jsme nepočítali. Hromada nám ale ještě zbyla. Můžeme třeba ještě nějaký domeček postavit,“ míní školačka.

Model města ve „výtvarce“ Matěj ani Šarlota až doposud nikdy nedělali. Přesto si podobnou tvorbu vyzkoušeli. „Jednou jsme, myslím, dělali něco podobného z různých krabic. Už ale nevím, co přesně to bylo,“ vzpomíná Matěj.

V obou třídách se dětem netradiční aktivita moc líbila. Šarlotu jen mrzelo, že se práce neúčastnili všichni stejně. „Někteří kluci se do toho vůbec nezapojili. Zůstalo to tak víc na holkách,“ prozrazuje žačka.

Stavba modelu města zaujala Matěje natolik, že se rozhodl pokračovat v lepení i doma. Dřív by ho ani nenapadlo, že z ruliček od toaletního papíru může vzniknout celý dům. „Přemýšlel jsem o tom a už začínám ruličky sbírat. Ty u nás doma až donedávna končily v koši. Teď z nich ale budu stavět,“ plánuje Matěj. Se zbouráním modelu dětem zábava skončit nemusí. Na příští rok organizátoři plánují další akci, jejíž obsah ale prozradit nechtějí. Kdyby se školáci mohli opět zapojit, určitě by nabídkou nepohrdli. „Určitě ne, protože učení je horší,“ uzavírá s úsměvem školák.

Přečtěte si také:

Z papírových ruliček vyrostlo celé město

Za nejlepší stavbu školáků vyhodnotili budovu radnice