„Naším cílem je vrátit spontánní pohyb do běžného života dětí. Pevně věříme, že si právě dnes a právě tady děti najdou ten svůj sport, kterému se budou i nadále věnovat,“ uvedla dvojnásobná olympionička Jana Komrsková, která Česko reprezentovala v Sydney a v Aténách.

Tahákem doprovodného programu byla autogramiáda sportovních hvězd, a to Patrika Hellebranda nebo Umeha Gozie z 1.FC Slovácko, Jany Komrskové, daviscupového reprezentanta Michala Tabary, mezinárodního šachového velmistra Zbyňka Hráčka či hokejového vicemistra světa Jaroslav Balaštíka, předsedy správní rady Nadačního fondu Sportovní agentura Slovácko, který se aktivně podílel na přípravě Dne pohybu pro zdraví.

„Jsme šťastní, že vše dopadlo na výbornou, pro štěstí nám spadlo jen pár kapek a děti odcházely z Rybníčku nadšené. Už ve čtvrtek a v pátek, kdy Den pohybu pro zdraví patřil školkám a školám, se jich tady prostřídalo na pět set. Zkrátka je vidět, že ta akce má smysl,“ zhodnotila hlavní organizátorka Dne pohybu pro zdraví Lenka Pindurová.

Hlavním cílem akce bylo začlenění pohybu a sportu do běžného života dětí, propojení a prezentace sportovních spolků, rozšíření veřejného povědomí o sportovním vyžití v regionu, v neposlední řadě pak aktivní zapojení mateřských a základních škol jakožto nositelů myšlenky „pohybem pro zdraví“.