„Stačí, když se podíváme na našich třicet tisíc bezdomovců. To je obžaloba větší než za války. Ani hitlerovští němci se nechovali k českému národu jako naši dnešní politici,“ prohlásil jeden z organizátorů petice Stanislav Horňák senior. Za necelou hodinu držel v ruce arch s tři sta padesáti podpisy.

Na Masarykově náměstí se také rozproudila debata. Žijeme z desetitisícového důchodu a oni si rozdělují miliony. Dělají z nás otroky, cítím se tak v této zemi. Jenom lžou, člověk se musí naučit číst mezi řádky – takové byly argumenty pro odvolání současné vládnoucí garnitury.

Hradiště tak podpořilo demonstrace ve větších městech, které se ve čtvrtek konaly v celé republice. Například krajským Zlínem zněly projevy, v Praze se protestující snažili dostat do budovy České televize.

Holešovská výzva je volným svazkem nespokojených lidí, iniciativ a občanských sdružení. Požaduje demisi nynějšího kabinetu a jmenování dočasné úřednické vlády, nové demokratické volby, zastavení penzijní, sociální i zdravotnické reformy nebo odstoupení prezidenta Václava Klause.