„Třinácti degustátorům zhatil účast na posuzování pálenek koronavir nebo následná onemocnění,“ sdělil Pavel Trubačík, člen KPS Salaš.

Na pětatřicátém ročníku degustace pálenek, druhém nejstarším v Česku, hodnotili degustátoři převážně ze Salaše, Starého Města, Nedakonic a Jankovic 178 vzorků pálenek, zatímco v minulých letech bylo kořalkových vzorků od tří do čtyř stovek.

„Degustátoři smyslově posoudili vůni, chuť, jemnost, čistotu, barvu a perzistenci 113 pálenek z nachově modrého ovoce, sedmi vzorků meruňkovic, 12 jablečných a 15 hruškových lihovin, 16 kořalek z ostatního ovoce a 15 likérů,“ vypočítával Pavel Trubačík.

Podotkl, že zatímco v minulých letech byly pořádány degustace dvoukolově, tedy po dva po sobě jdoucí páteční večery, v pátek degustátoři stihli zvládnout základní, nominační i finálové kolo. Kdo se stal šampionem salašského pálenkového klání, to drží pořadatelé koštu přísně pod pokličkou do veřejného koštu pálenek.

Pětatřicátý salašský košt slivovice a ostatních destilátů se uskuteční 5. února od 14 hodin v Obecním domě Stará škola.

„Letos si opět šampion odnese zvon nikoliv mosazný, vyrobený v minulých letech v hradišťském Mesitu, ale hliníkový. Ten je dílem majitele Alucastu Tupesy Jarmila Cilečka a velehradského sochaře Otmara Olivy,“ prozradil organizátor koštu Karel Mareček.

Ani se nechce věřit, že první košt pálenek uspořádali na Salaši před Velikonocemi v roce 1987 pod záštitou tehdejší základní organizace Českého svazu zahrádkářů.

„Na ten se nám podařilo získat 23 vzorků slivovice, výhradně od salašských občanů. Dvě degustační komise hodnotily vzorky pálenek jednoduchým 10bodovým systémem, a to typičnost dvěma body, vůni třemi body a chuť pěti body,“ vzpomínával na premiérový salašský košt pálenek Jiří Janováč, který dnes už není mezi živými.