„Sešli jsme se dnes, abychom slavnostně otevřeli cyklostezku, a to pěkně po sousedsku,“ pronesla starostka Otrokovic Radoslava Matuzsková, když společně s napajedelskou starostkou Irenou Brabcovou a zástupci zhotovitelské firmy zprovoznila tříkilometrový úsek slavnostním přestřižením startovní pásky.

Nová cyklostezka má asfaltový povrch a je 2,8 metru široká. „Je navržena jako stezka se smíšeným provozem, a umožňuje tak pohyb jak cyklistům, tak pěším a bruslařům,“ upřesnila starostka Matuzsková.

Nový úsek cyklostezky doplňuje dálkovou cykloturistickou trasu Moravská stezka, která propojí úsek mezi Kroměříží a Uherským Hradištěm. Napojuje se také na úsek dálkové cyklotrasy Otrokovice – Zlín –Vizovice.

Stezka pro kola a pěší mezi Otrokovicemi a Napajedly se stavěla od 1. června do 31. srpna a její celkové náklady jsou téměř devatenáct milionů korun.

Středečního slavnostního otevření cyklostezky se zúčastnila i čtyřiašedesá­tiletá napajedelská zastupitelka Marie Vaňáčová. „Kolo mám ráda a tudy jsem jezdila, ještě když cyklostezka neexistovala, po zaprášeném břehu Moravy,“ zavzpomínala. Novou stezkou prý pojede poprvé.

Přítomen byl i šestačtyřice­tiletý nadšený jezdec Petr Jakša z Otrokovic. „Tato trasa je určena hlavně pro rekreační cyklisty,“ zhodnotil. Správná cyklostezka podle něj prý nemůže být asfaltová a potřebuje hory. „Je to ale krásné místo zejména pro děti, jejich rodiče či starší generaci,“ dodal.

Cyklostezky na Slovácku klikni ZDE