„Tuto trasu považujeme za zásadní kvůli napojení mikroregionu. V rámci studie infrastruktury pro životní prostředí, která počítá s pětačtyřiceti kilometry nových stezek, patří právě tato k těm nejdůležitějším,“ poznamenal manažer Místní akční skupiny mikroregionu Buchlov Martin König, podle něhož tak pořád neexistuje cyklospojení mezi železničním nádražím ve Starém Městě a Buchlovicemi.

Cyklisté neskrývají rozčarování

Rozčarování neskrývají ani vyznavači cyklistiky. „Přestože většina cykloturistů míří na Velehrad, případná cyklostezka by jich řadu přivedla do Buchlovic. Čím víc cyklotras, tím lépe,“ nechal se slyšet cyklista Martin Jurák.

Představitelé Buchlovic se zatím zabývají problémy kolem samotného projektu, a tak ani termín výstavby cyklostezky neřeší. „Zvažujeme společně se silničáři, po které straně cyklostezku v místech průmyslové zóny vůbec povedeme,“ uvedl tajemník úřadu městyse Buchlovice Miloslav Hrdý.
Samotní silničáři však už vědí, kudy by stezku pro cyklisty nejraději vedli. „Ze směru od Hradiště by byla nejlepší levá strana. Na té pravé totiž bývá příkop po deštích často zaplavený,“ vysvětlil ředitel Správy a údržby silnic Slovácka Rostislav Buchtík.

Zlechovští by cyklostezku také přivítali, ale zatím řeší jiné problémy.

„Společně s okolními obcemi připravujeme odkanalizování, které bude znamenat rozkopané silnice. Teprve pak bude čas na budování cyklostezky,“ dodal starosta Zlechova Antonín Haloda.

Letos na podzim tak budou moct cyklisté v podhůří Chřibů využívat pouze novou stezku mezi Zlechovem a Starým Městem.

VŠE o cyklostezkách na Slovácku naleznete ZDE