Na kostitřasu přijede i Josef Zimovčák. Informoval o tom člen organizačního týmu Jozef Šik.

„Letošní Juvacyklo MTB – marathon Chřiby 2008 se koná v pořadí počtvrté. Novinkou je například nedělní závod dětí, který pořádáme premiérově. Čestným hostem závodu bude Josef Zimovčák a část trasy se pojede kanálem,“ prozradil o maratonu Šik. Josef Zimovčák uvede svou exhibiční jízdou závod na trase od Lázní Leopoldov Smraďavka až po vodárnu do Buchlovic. Před startem bude také probíhat jeho autogramiáda.

„Zimovčák zde bude prezentovat také svůj projekt Závod míru pro obyčejné lidi. Toho, že se akce zúčastní, si velice vážíme, protože ve stejný den žení syna,“ uvedl Šik. To, že část tratě povede netradiční cestou, a to kanálem, napadlo dalšího organizátora Václava Juráka. „Kanál jsme vyčistili a cyklisté pojedou bezpečnější cestou než po silnici,“ poznamenali organizátoři s tím, že kanál v budoucnu budou moct využít kteříkoli cyklisté a bikeři.

Závod odstartuje v sobotu 7. června v deset hodin ráno. Účastníci rozdělení do osmnácti kategorií si budou moct vybrat buď 41, nebo 80 kilometrů dlouhou trasu. „Zatím je přihlášených na sto padesát jezdců. Ještě jich však bude nejméně jednou tolik. Co se týče nedělního závodu, děti se utkají nejen na kolech, ale také na koloběžkách nebo odrážedlech. Každé dítě také dostane nějakou odměnu. Jde nám o to, aby ti nejmenší poznali zábavu ve formě jízdy na kole,“ dodal Šik.

Pro závodníky i diváky bude připraven také doprovodný program ve formě spinningu, módní přehlídky a horkovzdušných balonů. Maratonu se za týden už potřetí zúčastní také David Koziel. „Závodu jsem se zúčastnil už dvakrát. Je to super zábava a navíc tady mezi domácími je to i dost srdcová záležitost. Účastním se totiž cyklistických závodů i v dalších městech v republice. Tam jsou někde lepší podmínky možná jen díky větší finanční podpoře měst,“ myslí si Koziel.

Související článek:

Cyklomaraton Chřiby 2008 povede kanálem