Akci pak završí odpolední kulturní program. ČTK to dnes řekla Bernadetta Vaculíková z pořádajícího Městského informačního centra (MIC) v Uherském Hradišti. Účastníky akce čeká několik novinek.

„Na Stezce Muškátu moravského mohou zhlédnout lisování slámového vína Vinařství Vaďura v Polešovicích, na Stezce Velehradské a Stezce Rulandského bílého by určitě neměli vynechat zastávku na Modré. Tady je kromě prohlídky Archeoskanzenu čeká ukázka praktického potápění a hry s rybami a taktéž slavnostní uložení vín vinařství Zlomek & Vávra do ‚podvodního archivu' v areálu Živá voda," přiblížila Vaculíková.

Cyklisté si budou moci vyzkoušet i cyklostezky Břestek – Buchlovice, Boršice – Stříbrnice, Uherský Ostroh – Ostrožská Lhota nebo Uherský Brod – Havřice. Ti zdatnější na Stezce Dolním Poolšavím vyjedou až k rozhledně Na Lhotce, pohodáři mohou využít nabídku speciálních ‚cyklomeníček' na jednotlivých trasách. Cyklisté z Uherského Brodu mohou letos poprvé vyrazit na dvě stezky z nádvoří Panského domu.

„Zájemci o kulturu možná spojí jízdu na kole s návštěvou vybraných výstav a objektů. K volnému nebo zvýhodněnému vstupu do nich mohou využít identifikační pásek, který obdrží ráno při registraci," dodala Vaculíková. Program odpoledne na Masarykově náměstí završí cimbálová muzika Dolina.

MIC pořádá jarní zahájení i podzimní uzavírání cyklistické sezony cestou kolem slováckých vinohradů letos již posedmé. Loni na podzim se akce zúčastnilo rekordních 613 cyklistů z ČR i ze Slovenska. Slovácko se pyšní bohatou sítí hojně využívaných cyklostezek. Kromě zmíněných tras je to především nově otevřená cyklostezka kolem Baťova kanálu. V sobotu bude symbolicky zahájena sezona i na cyklostezce Bečva na Vsetínsku.

Trasy ve formátu *.pdf si můžete stáhnout ZDE

Popis tras ve formátu *.doc si můžete stáhnout ZDE