Opilého řidiče zastavila u obce Žítková policejní hlídka. Krátce po 15. hodině nadýchal muž za volantem Škody Octavia 2,6 promile alkoholu. Navíc vyšlo najevo, že má soudní zákaz řízení motorových vozidel, a to až do poloviny roku 2024.

„Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Historický průvod Broďanů a zástupců Přemyslovských měst prošel Uherským Brodem v sobotu 29. října odpoledne. Byl to jeden z vrcholů oslav 750 let od povýšení Uherského Brodu na královské město králem Přemyslem Otakarem II.
Královský průvod se valil Uherským Brodem, na náměstí čekaly tisíce lidí

Alkoholu se nevyhýbal ani cyklista, jenž v sobotu večer brázdil silnice mezi Bojkovicemi a Krhovem.

„Muž jezdil od krajnice ke krajnici a navíc bez osvětlení. Nakonec tuto nebezpečnou jízdu nezvládl a sjel do příkopu, kde se rozhodl, že si musí odpočinout. Pokračovat dál už ale nestihl. Přivolaní policisté u něj provedli dechovou zkoušku s výsledkem 3,52 promile,“ řekla mluvčí Milena Šabatová.

Opilý cyklista přiznal, že celý pátek a sobotu propil s kamarádem. Nyní bude muset situaci vysvětlovat i před přestupkovou komisí. A ještě mu hrozí tučná pokuta.

Nadýchal i řidič BMW

V neděli navečer pak nadýchal 0,39 promile alkoholu mladík za volantem BMW. Stalo se tak v Uherském Hradišti.

„Policisté navíc z dostupné evidence zjistili, že má blokaci řidičského oprávnění a u vozidla je od konce srpna propadlá technická kontrola. Ani on se nevyhne řízení před přestupkovou komisí,“ dodala Milena Šabatová.