VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čtyřiadvacet zastávek dostane nový kabát za osmnáct a půl milionu korun

Uherský Brod – Dočerpání dotací poskytnutých Uherskému Brodu v rámci druhé etapy projektu Dopravní terminál poputuje na opravy čtyřiadvaceti autobusových zastávek. S celkovými náklady 18,6 milionů korun, z nichž bude z Programu švýcarsko-české spolupráce hrazeno pětaosmdesát procent celkové částky, se bude přitom jednat o poslední dotační akci, která se v rámci rozsáhlého projektu Dopravního terminálu a jeho druhé etapy uskuteční.

6.10.2016
SDÍLEJ:

Poslední čerpání dotací z projektu Dopravní terminál Uherský Brod a jeho druhé etapy poputuje na opravy čtyřiadvaceti autobusových zastávek. Na fotografiích je na první pohled patrný rozdíl mezi současným a budoucím stavem. Foto: Archiv UB

„Zastávky budou řešeny bezbariérově a na většině stanovišť doplněny novým přístřeškem a odpadkovými koši na tříděný odpad. Nástupní plocha bude mít nášlap dvě stě milimetrů a bude tvořena bezbariérovým obrubníkem s rádiusem pro odražení kola. Důraz je kladen na pohodlné nastupování a vystupování cestujících," upřesnila výslednou podobu nových zastávek mluvčí uherskobrodské radnice Elen Sladká.

Práce na jejich opravách začaly již začátkem září a jejich dokončení je naplánováno nejpozději na začátek prosince. „Mimo samotné zastávky dokončujeme také práce na Velkých schodek v Uherském Brodě, které jsou sice stavebně hotové, ale chybí informativní kiosek s vysvětlivkami k jménům, které jsou na schodech zvěčněny. Společně s těmito pracemi se za pomocí švýcarské strany realizuje ještě dokončení peronizace vlakového nádraží Uherský Brod a chodníku v ulici Podvaly, konkrétně jeho části od azylového domu po malé schody," dodal starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar.

Související

I. etapa dopravního terminálu - stavba nového mostu

II. etapa dopravního terminálu - stavba autobusového nádraží, úprava stávající budovy ČD, úprava prostoru před nádražím

Autor: Vojtěch Trubačík

6.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Videosouhrn Deníku – pondělí 11. prosince 2017

Podruhé narozen pod koly tramvaje a padlý symbol Vánoc: nejlepší videa dne

Ilustrační foto

Vítr v Bojkovicích přetrhal elektrické vedení, školáci se neučili

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Nedakoňské srnky slavily jubileum pořadem Pod peřinou

FOTOGALERIE / Vkládají-li sudičky lidem do kolébky nějaká osudová rozhodnutí, tak v případě členek pěveckého sboru Nedakoňské srnky, který v sobotu slavil desáté výročí od svého vzniku, to udělaly bez váhání.

Může být hlavní uzel pro novou MHD v Uherském Hradišti na Všehrdově ulici?

ANKETA/ Myslíte si, že hlavní uzel pro novou MHD v Uherském Hradišti může být na Všehrdově ulici v blízkosti hlavní křižovatky, kde by mezi Střední uměleckoprůmyslovou školou a bankou ČSOB mělo denně projet více než 400 spojů? Hlasujte v anketě.

Vzpomínka na Plocína

Už více než rok uplnynul od chvíle, kdy odešel do veslařského nebe Michal Plocek.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT