Pozvání ředitele gymnázia Michala Hegra na ni přijali starosta Vlčnova Jan Pijáček (ODS), místostarosta Ostrožské Nové Vsi Pavel Botek (KDU-ČSL) a podnikatelé Ivo Valenta a Alessandro Alagia. „Chtěli jsme tímto krokem dát příklad našim žákům a vést je k angažovanosti a zájmu o věci veřejné, ale také bez urážek, se vzájemnou úctou a respektem diskutovat o věcech, které naše žáky zajímají," uvedl ředitel Stojanova gymnázia Michal Hegr.

„Kladla jsem otázky kandidátům na senátory Pavlu Botkovi a Alessandru Alagiovi, kteří od nich často odbíhali, a musela jsem oba pány žádat, aby na položený dotaz konkrétně odpověděli. Řekla bych, že při reakcích na některé otázky tak trochu kličkovali," stručně popsala diskuzi kantorka Michala Hrubošová, která ji hodinu moderovala ve Slovanském sále. Oba kandidáti podle jejího vyjádření zastávali názor, aby byly církevní školy podporovány a pokud by to bylo nutné, nedali dost jasně najevo, jestli by za nějakou vyšší podporu byli ochotni bojovat. Vůle tam ale byla.

V Zimním sále gymnázia se besedy se starostou Vlčnova Janem Pijáčkem a podnikatelem Ivem Valentou zúčastnila devatenáctiletá studentka Vendula Komárková z Kunovic, která půjde v říjnu k volbám poprvé. „Zaujala mě řada odpovědí kandidátů na senátory na otázky moderátora Viktora Černého. Nejvíc ale slova pana Valenty, který řekl, že když neuspěje ve volbách on, bude někdy příště usilovat o senátorský post jeho syn," poznamenala Vendula Komárková.

„Mezi studenty se cítím jako doma, protože přednáším na Vysoké škole ekonomické v Praze. Toto humanitní prostředí je mně velmi blízké, neboť moje dcera studovala Arcibiskupské gymnázium v Olomouci. Studenti byli při besedě velice pozorní a zvídaví," nešetřil slovy chvály vlčnovský starosta a kandidát na senátora za ODS Jan Pijáček.