O blížících se volbách

Nedělal jsem tady volební kampaň pro žádnou politickou stranu. Za svých snad padesát vystoupení jsem ani jednou neřekl slovo SPOZ, stejně jako ČSSD nebo ODS. Pouze jména některých konkrétních politiků. V navštěvování krajů hodlám pokračovat i po volbách, dle mého názoru je to mou povinností. A zároveň i radostí, která mi dobíjí baterky.

K protestu krajské KDU-ČSL

Trochu mě zamrzela neúčast osmi z deseti krajských zastupitelů KDU-ČSL v krajském zastupitelstvu, jemuž jsem byl přítomen. Strana, která má ve svém programu elementární slušnost, by se měla chovat slušně. Že ve Zlínském kraji vznikla koalice, jejíž součástí jsou i komunisté, za to já opravdu nemohu. Taková byla vůle voličů. Nebýt přítomen na zasedání krajského zastupitelstva jako výraz protestu bych pokládal za poněkud pošetilé.

O místních podnikatelích

Ve Zlínském kraji je přítomen genius loci, baťovský podnikatelský duch. Funguje zde celá řada firem, ve Zlíně a Kunovicích pak podnikatelské inkubátory. Podnikatelé přibírají zaměstnance, dávají stipendia studentům, nepláčí nad krizí a řídí se krásným baťovským Neříkej, že to nejde. Řekni, že to neumíš. To mnoho z nás nedokáže.