„S našimi diváky si v současné době povídáme především skrze sociální sítě. Posíláme si pozdravy a přejeme si vzájemně vše dobré. Přímý kontakt, na který jsme všichni zvyklí, ale nic nenahradí a moc nám chybí, a tak jsme se rozhodli se s nimi potkat takto netradičně,“ vysvětluje herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

Na kávičku i chleba se sádlem

Ve čtvrtek odpoledne tak budou svým divákům vařit kávu, čaj a chystat chleby se sádlem a cibulí herec Tomáš Šulaj nebo jeho kolegyně Jitka Hlaváčová a Petra Staňková i další členové uměleckého souboru.

„Těším se alespoň na nějaký kontakt a setkání s našimi diváky,“ říká Petra Staňková, jejíž výkon v roli Jenůfy v inscenaci Její pastorkyňa obdivují divadelní návštěvníci už od lednové premiéry.

Ilustrační foto.
Svatomartinských vín bude letos méně. Tradice ale přežije, covidu navzdory

Jedním dechem také potvrzuje, že se těší, až pro ně bude zase hrát nějaký příběh přímo na jevišti.

„Ale potkat se u čaje či kávy a popovídat si, bude taky moc fajn. Zajímá mě, co si diváci myslí, jak prožívají dnešní čas a je dojemné poslouchat, jak moc jim chybíme,“ říká Petra Staňková.

Bonus navíc

Ten, kdo se vydá pro občerstvení k hlavnímu vchodu divadla, získá kromě možnosti potkat se se svými oblíbenými herci i několik bonusů navíc.

„Prvním bude podepsaná fotka herce, který naše příznivce obslouží. A dále unikátní kód, díky kterému diváci získají slevu na reprízu muzikálu Jesus Christ Superstar 14. ledna. Tam se všichni potkáme, doufáme, že si budeme moct bez obav popovídat a udělat si společnou fotku. Zkrátka takovou malou oslavu toho, že jsme špatné období společně překonali,“ dodává Josef Kubáník.