Online reportáž

To ruší nejen všechna svá představení minimálně během následujících sedmi dnů, ale také oblíbený Ples Slováckého divadla a Ray Service 2020, který se měl konat v sobotu 14. března.

„Jsme nuceni zrušit ples i představení naplánovaná na nejbližší dny. Zatím počítáme s tím, že nebudeme hrát ode dneška, úterý 10. března do příští středy, pak se uvidí,“ uvedl mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Vracet vstupné by se podle něj mělo v případě plesu, ten se konat nebude ani v jiném termínu.

"Vstupenky na zrušená představení zůstávají v platnosti, budeme hledat náhradní termín," uvedl Josef Kubáník.

Provozně i ekonomicky se podle něj jedná pro slováckou divadelní scénu o situaci, jakou tam doposud nezažili.

Vernisáž Vlastimila Mahdala je zrušena

Ruší se také vernisáž expozice obrazů Vlastimila Mahdala v Galerii Panský dům v Uherské Brodě, která měla být v pátek 13. března.

"Omlouvám se. Vernisáž mé výstavy v Uherském Brodě v rámci státního nařízení zrušena. Výstava proběhne dle plánu do 19. dubna," sdělil Vlastimil Mahdal.

Mezinárodní soutěž malířů se konat nebude

Zrušena je Mezinárodní soutěž malířů a OZS, kterou mělo pořádat Střední odborné učiliště Uherský Brod.

"Akce se měla konat 27. března, ale je z důvodu stále se rozšiřující infekce koronavirem a po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí, zrušena," informovala mluvčí školy Eva Jurásková.

SOU Uherský Brod také přesouvá termín oslavy 120. výročí založení instituce, ze 26. března na podzim 2020, přičemž termín oslav bude upřesněn.

Sportovce v Brodě ocení v náhradním termínu

V souladu s Mimořádným opatřením vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví město Uherský Brod ruší akci Ocenění sportovců a sportovních kolektivů, která se měla konat ve čtvrtek 11. března. Bližší informace o náhradním termínu akce budou včas oznámeny. Informovala o tom mluvčí radnice v Uherském Brodě Elen Sladká.

Aquaparky omezí provoz. Dovnitř pustí jen stovku lidí

„Tak jako platí zákaz vstupu do aquaparku pro ty, kteří v uplynulých dnech navštívili koronavirově rizikové oblasti, omezíme od úterní 18. hodiny vstup do našeho areálu na 100 návštěvníků, což je tedy zhruba jedna třetina kapacity areálu,“ řekl ředitel Aquaparku Uherské Hradiště Jiří Durďák.

Podobně to bude fungovat také v CPA Delfín v Uherském Brodě a na uherskobrodském zimním stadionu.

„Víc než stovku lidí dovnitř prostě nepustíme. Po dosažení stanoveného počtu budou muset další lidé počkat venku, než někdo vyjde ven,“ uvedl ředitel CPA Delfín Vlastimil Šmíd.

Koronavir zhatil plány rychlostním kanoistům ze Slovácka  

Jarní prázdniny chtěli kanoisté, kanoistky a kajakáři Ostrožské Nové Vsi využít k intenzivní přípravě spolu se členy reprezentačního družstva juniorů v italské Peschieře u jezera Lago di Garda. Nakonec ale bylo vše jinak.

„Kvůli vývoji situace s virovou nákazou ještě před přijetím opatření ze stran vládních orgánů bylo rozhodnuto zůstat v domácích, drsnějších klimatických podmínkách, kdy dokonce po část přípravy nefungovalo v loděnici topení, museli dvanáctiletí a starší hodně zatínat zuby,“ řekl Deníku šéftrenér oddílu kanoistiky a předseda TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík. CELÝ ČLÁNEK

Aby došlo k oživení celého areálu vodní nádrže pestrou mozaikou různých biotopů, byly okrajové části osázeny zahuštěnou výsadbou lesíků.
Rekreanty u jezera má ochránit nově vysazený lesík za devět milionů

Kvůli koronaviru se ruší na Slovácku také akce s nižší účastí než sto lidí

Šíření nového koronaviru dopadlo na Slovácku na pořadatele kulturních a společenských akcí. V pátek a v sobotu bude v sále kulturního domu v Kudlovicích zrušen pořad s názvem O lidské duši, který s tamním ženským a mužským sborem připravil Stanislav Gabriel, Martin Rezek, Jitka Šuranská a Pavel Černuška. CELÝ ČLÁNEK

Výstava vín v Traplicích 2020
Košt v Traplicích nabídl přes 400 vzorků, už potřetí triumfoval mladý vinař

Kvůli nařízení vlády osiří sály také na Valašsku  

Úterní nařízení Vlády České republiky, kterým se zakazují všechny kulturní, sportovní a společenské akce nad 100 účastníků, se pochopitelně dotkne řady plánovaných veřejných akcí na Valašsku. Opatření platí od dnešní 18. hodiny do odvolání.
Dům kultury ve Vsetíně z uvedeného důvodu ruší nejbližší kulturní akce.

„Zakoupené lístky však zůstávají v platnosti. Momentálně je naší snahou zajistit ve spolupráci s umělci a agenturami náhradní termíny pro všechny akce, které toto omezení postihlo,“ informovalo vedení vsetínského Domu kultury.

Konkrétně se opatření dotklo již vyprodané besedy s módním návrhářem Osmany Laffitou a jeho hosty, která se měla uskutečnit už dnes (úterý 10. března) v 19 hodin. V tomto případě pracovníci domu kultury zajistili přesunutí setkání na 17. září 2020.

„Pokud by někomu datum nevyhovovalo, vstupné se bude vracet na pokladně kina Vatra od 11. do 31. března dle otevírací doby. Děkujeme za pochopení a trpělivost,“ sdělili pracovníci domu kultury.

Další rovněž vyprodanou akcí, která se neuskuteční, je koncert oblíbeného písničkáře Karla Plíhala. Ten měl vystoupit ve čtvrtek 12. března. Pořadatelé se s hudebníkem domluvili na náhradním termínu 1. října 2020.

O umělecký zážitek přijdou také milovníci divadla. Herci vsetínského Divadla v Lidovém domě oznámili, že kvůli vládnímu zákazu neodehrají plánovanou čtvrteční reprízu černé komedie Neběhej s nůžkama v ruce. Již zakoupené lístky do Lidového domu zůstávají v platnosti. V jednání je náhradní termín v druhé půlce dubna.

V provozu prozatím zůstává vsetínské Kino Vatra, které rovněž spadá pod Dům kultury Vsetín. Jen kapacita kinosálu je omezená na 99 míst.

V Rožnově ruší jarmark i divadlo

T klub – kulturní agentura v Rožnově pod Radhoštěm ruší dnešní večerní divadelní představení Simony Babčákové a její improvizační skupiny No a! Peníze zpět za již zakoupené vstupenky lze získat v sídle T klubu – kulturní agentury v ulici 1. máje.

Vládní zákaz si vynutí také zrušení tradičního dvoudenního Josefského jarmarku, který byl naplánovaný na pátek a sobotu 20. a 21. března a během nějž měla na rožnovském Masarykově náměstí nabídnout své zboží více než stovka prodejců.

„V současné chvíli zvažujeme také, zda zachovat provoz kina. A přemýšlíme také nad menšími akcemi. Například kapacita sálu v klubu Vrátnice je devadesát lidí, ale je pravděpodobné, že lidé stejně chodit nebudou,“ uvažuje ředitel T klubu – kulturní agetury Jakub Sobotka. 

Valašské Meziříčí: zrušená Mateřinka i výškařský mítink, zavřený stadion  

Kulturní, sportovní i společenský život si kvůli riziku nákazy koronavirem vybere nucenou přestávku také ve Valašském Meziříčí.

Dříve, než vláda zakázala všechny akce s více než stovkou účastníků, na doporučení hygieniků zde zrušili oblastní přehlídku Mateřinka, plánovanou na tento čtvrtek do velkého sálu zámku Žerotínů. Místní školky ji připravovaly půl roku.

„Chtěli jsme uspořádat alespoň generálku bez diváků. Z ní bychom pořídili videozáznam a poslali ho pořadatelům celostátní přehlídky v Nymburku, aby si některou školku vybrali do galaprogramu,“ říká Petra Juříková, ředitelka spolupořádající Mateřské školy Kraiczova.

Zákaz větších akcí i souběžné zavření škol ale všechno mění.

„Mnoho rodičů oznámilo, že si předškoláky nechá doma. Problém by byl i s cestováním účinkujících dětí a jejich učitelek veřejnou dopravou,“ vysvětluje ředitelka.

Překážek se však ukázalo být více.

„Děti se na přehlídku těšily, ale hodně je jich teď nemocných. Ani rodiče si nepřáli, abychom na vystoupení jezdili,“ tvrdí Hana Crhová, ředitelka školky ve Vidči, kde si pro Mateřinku nacvičili pásmo Popeláři.

Až se situace uklidní, děti by svá vystoupení mohly předvést při jiných příležitostech.

„Uvažujeme o oslavách Dne Země nebo Dne dětí, případně o samostatném programu v zámku Žerotínů nebo v amfiteátru v zámeckém parku,“ doplňuje ředitelka Juříková.

Podruhé ve více než čtyřicetileté historii neproběhne ani populární výškařský mítink Valašská laťka, který se měl konat tuto sobotu v tělocvičně Základní školy Masarykova.

„Rozeslali jsme maily všem osloveným oddílům i atletickému svazu, odřekli ozvučení i tradiční frgály pro nejlepší výškaře,“ vypočítává ředitel závodu Martin Palyza.

Štáb lidí v čele se zakladatelem a „emeritním ředitelem“ mítinku Janem Kociánem starším věnoval přípravě mnoho měsíců.

„Během jarní a letní sezony oslovujeme kvalitní výškaře a sledujeme jejich výkonnost, na podzim začínáme shánět sponzory a od listopadu běží veškeré přípravy naplno,“ popisuje Palyza, jenž už zaznamenal první reakce závodníků.

„Doufali, že mítink nezrušíme. Z Olomouce sem chtěli dokonce vypravit celý autobus,“ líčí ředitel mítinku.

Během úterý se ve Valašském Meziříčí doslova strhla lavina opatření, vyvolaných rozhodnutím vlády. Jednatelka městské společnosti ST Servis Miroslava Wrzecká nejprve oznámila, že uzavřený bude meziříčský krytý bazén.

Později svou informaci upřesnila a sdělila, že podle vyjádření hygieniků může krytý bazén zůstat v provozu, pokud zajistí, že zde v jednu chvíli bude méně než sto lidí. „Rušíme ale bruslení pro veřejnost na zimním stadionu,“ oznámila Miroslava Wrzecká.

Na vzniklou situaci reagovala také Tělovýchovná jednota.

„Uzavřeli jsme pro veřejnost letní stadion a zrušili veškeré tréninky v jeho areálu,“ sdělil její předseda Jiří Baroš s tím, že na stadionu se připravují zejména atleti a fotbalisté, občas i hasiči a další sportovci.

Meziříčské Kulturní zařízení ruší akce až do neděle 22. brezna  

S ohledem na aktuální mimořádné nařízení vlády, které stanovuje zákaz kulturních akcí přesahujících účast více jak 100 lidí, ruší vedení Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí akce avizované do neděle 22. března.

„V následujících dvou týdnech máme v programu naplánovány přes dvě desítky kulturních akcí, včetně filmových projekcí v kině Valmez," uvedl ředitel Kulturního zařízení Roman Štěrba.

Podle něj jde v devadesáti procentech o akce, na něž je prodáno více jak 100 vstupenek.

"Z tohoto důvodu a z důvodu možného matení návštěvníků tím, co je a není zrušeno, jsme se rozhodli až do neděle 22. března omezit setkávání lidí z řad široké veřejnosti v prostorách KZ a zrušit do té doby avizované koncerty, přednášky, výstavy i promítání kina,“ upřesňuje Štěrba.

Zrušení se tak týká například hojně navštěvované výstavy Svět kostiček LEGO v Muzejním a galerijním centru, výstav v Galeriích Kaple a Sýpka, Veletrhu pracovních příležitostí 2020, koncertů v M-klubu a na Malé scéně za oponou i divadelních představení pro děti ve velkém sále. 

Podobná situace je také v kině Valmez, kde se ruší promítání. Na aktuální situaci začínají reagovat filmoví distributoři odložením premiér. Například společnost Bioscop oddaluje premiéru filmu 3Bobule a odložená je také pohádka Princezna zakletá v čase, která v programu také byla.

Opatření je prozatímní a v průběhu následujících dnů jej mohou změnit další opatření vlády.

„Aktuální situace ovlivňuje také průběh vrácení vstupenek návštěvníkům, kteří mají zakoupené vstupenky na zrušené akce. Těm, kdo využili náš online portál a zakoupili si e-Ticket, bude finanční hotovost vrácena na účet, z něhož byla placena, což proběhne v následujících dnech," ujišťuje ředitel. 

Držitele vstupenek zakoupených v Turistickém informačním centru, případně na pokladně kina Valmez vedení Kulturního zařízení žádá, aby si vstupenky zatím ponechali. Vrácení vstupenek na zrušené akce bude probíhat od 1. dubna 2020.

"V současné době situaci řešíme s umělci, se zástupci kapel a divadel, a v tuto chvíli nevíme, které akce budou nadobro zrušeny, a které je možné přesunout na jiný termín. Ve všech případech se budeme snažit vyjít vstříc účinkujícím i návštěvníkům kulturních akcí,“ doplňuje Roman Štěrba.

Herec a režisér David Vacke.
Se vsetínskými divadelníky jsem zatím svůj boj proti kouření prohrál, říká Vacke

Město Zlín uzavírá své instituce, rozhodla bezpečnostní rada města

Bezpečnostní rada města doporučila v úterý odpoledne na svém zasedání, uzavřít instituce zřizované městem. Rozhodnutí vydala v souvislosti s ochranou občanů města a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem. Celý článek

Do odvolání se ruší představení, koncerty i sportovní utkání  

Zrušeno, zavřeno. Nové nařízení vlády se dotklo i života ve Zlíně. V krajském městě se uzavírají základní a střední školy, Univerzita Tomáše Bati spouští domácí samostudium. Ruší se koncerty i divadelní představení. Podle primátora Zlína jsou však preventivní opatření nutná a město je přijímá se sklopenou hlavou.

"Zdraví je přednější," vnímají takto asi za všechny zlínsští filharmonici z Filarmonie Bohuslava Martinů.

„Bereme to jako fakt, vnímáme, že to je nařízení státu v rámci prevence. Prostě se s tím musíme nějakým způsobem vypořádat. Nebudeme zakrývat, že nás to v nějakých místech omezuje i my tady na magistrátu máme zaměstnance v domácí karanténě, stejně jako jsou zaměstnanci různých firem.

Takže my se s tím musíme všichni poprat, na druhou stranu si myslím, že jde o správný krok, než abychom museli denně řešit stovky případů nových nakažených, jak vidíme v jiných rizikových zemích.

Musíme sklopit raději hlavy a obejít se raději nyní bez sportovních utkání nebo si zajistit hlídání pro děti. Což také vnímám jako mnohem vetší problém, než že se neodehraje divadlo, filharmonie, hokej, fotbal.

„Zlínská univerzita přerušuje v době od 11. do 22. března 2020 kvůli koronaviru výuku a spouští domácí samostudium,“ uvedla za Univerzitu Tomáše Bati mluvčí Petra Svěráková

„Máme mít tento týden dva koncerty, ty rušíme. Jak se bude situace dál řešit, na tom intenzivně pracujeme. Důsledek přerušení koncertů pro nás bude mít dopad, přesto však situaci chápeme a respektujeme nařízení vlády. Zdraví je přednější,“ informovala za zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů Dagmar Garguláková.

„V tuto chvíli pracujeme na omezení kapacity jednotlivých projekcí pod sto diváků a provádíme strorno vstupenek. V tuto chvíli se radí majitelé kin v síti CAC Cinema a Cinestar, jaký bude kvůli tomuto omezení postup,“ uvedl za zlínské CAC Cinema marketingový a obchodní ředitel Michal Gaja.

„Právě řešíme co bude, zatím však v nejbližší době nemáme naplánovány větší koncerty, takže se nás ti v tuto chvíli až tak netýká,“ zmínila za společnost Pragokoncert Martina Benešová.

"V souvislosti s vývojem epidemiologické situace v ČR rušíme do odvolání všechny akce pro více než 100 lidí a připravujeme náhradní program. Podrobnosti zveřejníme dnes v 15.30 po zasedání Bezpečnostní rady města Zlína," přiblížila nejbližší dění v Městském divadle Zlín mluvčí Veronika Jurčová. 

Jedna akce za druhou se ve Zlínském kraji po vyhlášení vlády, ruší.

Jedna akce za druhou se ve Zlínském kraji po vyhlášení vlády, ruší. Od úterních 18. hodin utichnou sály, haly, arény a sportoviště. Od středy zase školy, školky. Obava z šíření nebezpečné nákazy a přijatá preventivní opatření si vybírají svou daň.

„Zlínský kraj vyhlásil zákaz návštěv v nemocnicích a zařízeních LDN a v domovech seniorů. Řídí se pokyny Krajské hygienické stanice ve Zlíně a ministerstva zdravotnictví, zmínila ze vedení Zlínského kraje mluvčí Adéla Kousalová. Podle ní jsou zásoby ochranných ve všech nemocnicích v kraji v součtu: roušky na měsíc, respirátory na 3 týdny a dezinfekci na ruce na 14 dnů.
Středeční šansonové představení ve zlínském  Divadle Malá scéna „EDITH PIAF: Dnes nechci spát sama“ se ruší.

Deníku to potvrdil ředitel pořádající agentury Velryba Michal Žáček.

„Jaké bude mít nové omezení na nás dopady, zatím nevíme. Nyní se snažíme najít náhradní termíny na zrušené akce,“ seznámil Michal Žáček.

Koronavirus obchází i nejznámější lázeňské město na Moravě Luhačovice, dveře lázeňských domů však zatím nezavírá.

„Lázně Luhačovice fungují a jsou v provozu, omezení se nás zatím netýká. Na další vývoj budeme reagovat,“ uvedl za společnost Lázně Luhačovice, a.s. výkonný ředitel Jiří Dědek.

"Od zítřka jsou uzavřeny základní školy v Luhačovicích a po rozhodnutí vedení města i DDM. Na Mateřské školy se opatření zatím nevztahuje a v Luhačovicích zůstává mateřinka otevřená s ohledem na rodiče,“ informoval starosta Luhačovic Marian Ležák.

Vzhledem k vývoji situace, ruší město také středeční veřejné setkání s občany na radnici i plánovaná setkání s občany místních částí, která měla proběhnout v následujícím týdnu.

„Až to situace dovolí, najdeme pro ně náhradní termíny,“doplnil Marian Ležák.

„Důležité je uvědomit si, že se jedná o prevenci, která má nás všechny ochránit, a jde právě o to, aby se nebezpečí pro obyvatelstvo snížilo,“ upozornil starosta.

Podle jeho slov musejí lidé počítat s tím, že kromě zavření škol se ruší i všechny akce, ať už sportovní či kulturní s počty účastníků nad 100 lidí, a to od dnešních 18 hodin.

„Lidé si tak například nezajdou do kulturního domu Elektra na pro dnešní večer původně naplánovaný koncert Hradišťanu,“ potvrdil mluvčí Luhačovic Nikola Synek.

Představení Na kus řeči Miroslava Donutila v sále Zemědělského družstva vlastníků je zrušeno.

Nařízení vlády zavřelo školy i dům dětí v Otrokovicích, ZOO Zlín zatím čeká na rozhodnutí města  

V Zoo Zlín mají ještě v úterý otevřeno.

Jak budou vypadat další dny zahrady zatím není jasné „Uvidíme, jaký pro nás bude výstup Bezpečnostní rady města Zlín,“ doplnila mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Podle ní není v Česku zatím zavřená žádná zoologická zahrada.

„Zatím jsme zvýšili desinfekční opatření, například v restauraci častěji provádíme úklid a desinfekci,“ zmínila Romana Bujáčková s tím, že aktuální informace v souvislosti s mimořádnými opatřeními kvůli nákaze koronavirem, zveřejní zahrada na svých webových stránkách a facebookovém profilu.

V Otrokovicích ruší představení v Besedě, kromě škol zavírají i dům dětí.

„Na základě vydaného mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10. března 2020 se tímto dnem pozastavuje činnost všech kroužků DDM Sluníčko do odvolání,“ připomíná mluvčí města Otrokovice Romana Stehlíková s tím, že o zahájení činnosti kroužků bude město informovat prostřednictvím webu a facebookových stránek.

„Všechna vzdělávací zařízení zřizovaná městem, budou kromě Mateřské školy Otrokovice od 11. března uzavřena,“ dodala Romana Stehlíková.

„Samozřejmě všechna zařízení MŠO zůstávají v provozu,“ zdůraznila ředitelka MŠO Magda Zycháčková.

Zároveň sdělila, že je zrušena Slavnostní akademie MŠO dne 17. března 2020 a současně jsou uzavřeny zahrady pro veřejnost na MŠ J. Jabůrkové a Zahradní 1202 a to až do odvolání.

Podle Romany Stehlíkové ruší Otrokovická BESEDA od středy 11. března 2020 prozatím do 22. března 2020, veškerá  filmová, divadelní, hudební, společenské a jiná umělecká představení.

„V uvedeném období se ruší i všechny kurzy a zájezdy, které Otrokovická BESEDA organizuje,“ zmínila mluvčí.

Voda vytopila přízemí a první patro v budově Střední zdravotnické školy na ulici Broučkova ve Zlíně.
V budově zdravotnické školy ve Zlíně zasahovali hasiči

Ruší se divadelní ples i představení v Hradišti, a také výstavy i soutěž v Brodě  

Opatření bezpečnostní rady státu zaměřené proti šíření koronavirové infekce, se zásadním způsobem dotkne také fungování Slováckého divadla.

To ruší nejen všechna svá představení minimálně během následujících sedmi dnů, ale také oblíbený Ples Slováckého divadla a Ray Service 2020, který se měl konat v sobotu 14. března.

„Jsme nuceni zrušit ples i představení naplánovaná na nejbližší dny. Zatím počítáme s tím, že nebudeme hrát ode dneška, úterý 10. března do příští středy, pak se uvidí,“ uvedl mluvčí Slováckého divadla Josef Kubáník.

Vracet vstupné by se podle něj mělo v případě plesu, ten se konat nebude ani v jiném termínu.

"Vstupenky na zrušená představení zůstávají v platnosti, budeme hledat náhradní termín," uvedl Josef Kubáník.

Provozně i ekonomicky se podle něj jedná pro slováckou divadelní scénu o situaci, jakou tam doposud nezažili.

Vernisáž Vlastimila Mahdala je zrušena

Ruší se také vernisáž expozice obrazů Vlastimila Mahdala v Galerii Panský dům v Uherské Brodě, která měla být v pátek 13. března. "Omlouvám se. Vernisáž mé výstavy v Uherském Brodě v rámci státního nařízení zrušena. Výstava proběhne dle plánu do 19. dubna," sdělil Vlastimil Mahdal.

Mezinárodní soutěž malířů se konat nebude

Zrušena je Mezinárodní soutěž malířů a OZS, kterou mělo pořádat Střední odborné učiliště Uherský Brod.

"Akce se měla konat 27. března, ale je z důvodu stále se rozšiřující infekce koronavirem a po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí, zrušena," informovala mluvčí školy Eva Jurásková.

SOU Uherský Brod také přesouvá termín oslavy 120. výročí založení instituce, ze 26. března na podzim 2020, přičemž termín oslav bude upřesněn.

Sportovce v Brodě ocení v náhradním termínu

V souladu s Mimořádným opatřením vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví město Uherský Brod ruší akci Ocenění sportovců a sportovních kolektivů, která se měla konat ve čtvrtek 11. března. Bližší informace o náhradním termínu akce budou včas oznámeny. Informovala o tom mluvčí radnice v Uherském Brodě Elen Sladká.

Aquaparky omezí provoz. Dovnitř pustí jen stovku lidí

„Tak jako platí zákaz vstupu do aquaparku pro ty, kteří v uplynulých dnech navštívili koronavirově rizikové oblasti, omezíme od úterní 18. hodiny vstup do našeho areálu na 100 návštěvníků, což je tedy zhruba jedna třetina kapacity areálu,“ řekl ředitel Aquaparku Uherské Hradiště Jiří Durďák.

Podobně to bude fungovat také v CPA Delfín v Uherském Brodě a na uherskobrodském zimním stadionu.

„Víc než stovku lidí dovnitř prostě nepustíme. Po dosažení stanoveného počtu budou muset další lidé počkat venku, než někdo vyjde ven,“ uvedl ředitel CPA Delfín Vlastimil Šmíd.

Koronavir zhatil plány rychlostním kanoistům ze Slovácka  

Jarní prázdniny chtěli kanoisté, kanoistky a kajakáři Ostrožské Nové Vsi využít k intenzivní přípravě spolu se členy reprezentačního družstva juniorů v italské Peschieře u jezera Lago di Garda. Nakonec ale bylo vše jinak.

„Kvůli vývoji situace s virovou nákazou ještě před přijetím opatření ze stran vládních orgánů bylo rozhodnuto zůstat v domácích, drsnějších klimatických podmínkách, kdy dokonce po část přípravy nefungovalo v loděnici topení, museli dvanáctiletí a starší hodně zatínat zuby,“ řekl Deníku šéftrenér oddílu kanoistiky a předseda TJ Ostrožská Nová Ves Vít Pjajčík. Celý článek

Aby došlo k oživení celého areálu vodní nádrže pestrou mozaikou různých biotopů, byly okrajové části osázeny zahuštěnou výsadbou lesíků.
Rekreanty u jezera má ochránit nově vysazený lesík za devět milionů
Výstava vín v Traplicích 2020
Košt v Traplicích nabídl přes 400 vzorků, už potřetí triumfoval mladý vinař

Zrušené akce Kroměříž  

„Nebojte se, ples se pouze odloží," říkají pořadatelé Zámeckého plesu

Vláda zakazuje od dnešních 18 hodin veškeré akce nad 100 účastníků. Nařízení platí do odvolání. Zákaz pocítí i lidé na Kroměřížsku. Jednou z největších plánovaných akcí tohoto týdne měl být bezesporu Zámecký party ples v Holešově.

Stejně jako loni, byl i letos ples vyprodán. Pořadatelé lákali lidi na kapelu No name, Leoše Mareše či kapelu Argema.

„V současné chvíli hledáme nový termín, který bude posunut o takovou dobu, kdy už snad toto nařízení platit nebude. Mluvili jsme s manažery všech kapel i panem Marešem a pokusíme se najít nový termín,“ uvedl bezprostředně po vyhlášení zákazu pro Deník jeden z pořadatelské dvojice Radek Doležel.

„Pokud budou lidé chtít vrátit vstupné, jsme připraveni jim vyhovět. Ale doufám a věřím, že většina lidí to pochopí a akceptuje jiný termín,“ doplnil Doležel. Vedení města Holešova pak bude na odpolední schůzce jednat o tom, zda zruší všechny akce nebo jen ty nad 100 účastníků.

Žádná akce v Holešově nebude

Městské kulturní středisko (MKS) Holešov rozhodlo o zrušení všech akcí a pozastavení předprodeje vstupenek. „S ohledem na rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví České republiky ruší MKS Holešov všechny akce, pozastavujeme prodej vstupenek a to až do odvolání,“ uvedla Dana Podhajská z MKS Holešov.

„Budeme hledat náhradní termíny konání. Situaci nadále sledujeme a o dalších rozhodnutích státu, respektive zřizovatele budeme občany informovat,“ dodala Podhajská.

Kroměříž nařízení chápe, ruší improvizační show

Jsou to nepříjemná opatření, ale nezbývá nám, než se s nimi s ohledem na ochranu zdraví obyvatel města smířit. Nákaza se již objevila ve Zlínském kraji a rozhodně se chceme vyhnout rozsáhlé epidemii,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Již od pondělí zůstalo kvůli karanténě doma 12 učitelů kroměřížských základních a mateřských škol a 20 dětí.

NPÚ uzavře Květnou zahradu

Národní památkový ústav (NPÚ) se rozhodl uzavřít své celoročně otevřené památky. Ve Zlínském kraji se toto nařízení dotkne hlavně Květné zahrady v Kroměříži a zámku v Buchlovicích, který měl své interiéry zpřístupnit o víkendu. V současnosti se hovoří i o případném odložení začátku návštěvnické sezony, který je stanoveno na 28. března.

Pokud by k tomu skutečně došlo, dotklo by se nařízení kromě Květné zahrady a Buchlovic i dalších památek ve správě NPÚ ve Zlínském kraji – hradu Buchlov a zámku Vizovice.

Bruslení a plavání pro veřejnost končí

Zatímco žáci mají nucené prázdniny, učitelé i další zaměstnanci kroměřížských základních škol budou chodit do práce. Pro ně i pro externí strávníky bude také v provozu školní jídelna. Ve školách se ale ruší i odpolední dětské kroužky. Zůstávají pouze pronájmy tělocvičen pro dospělé.

„Přerušen je také provoz střediska pro volný čas dětí a mládeže Šipka. Sportovní zařízení města Kroměříže zavře na plaveckém bazénu sauny, ruší plavání škol a také kroužky plavání pro děti. Na zimním stadionu nebude bruslení veřejnosti,“ uvedl radniční mluvčí Jan Vondrášek.

Kryštof nepřijede

Dům kultury v Kroměříži se rozhodl pro zrušení všech akcí. V nejbližší době se rozhodnutí dotkne například inscenaci Fidlovačka, která je zařazena do divadelního předplatného, show Partička a dokonce i koncertu skupiny Kryštof.

„Informace o vrácení vstupného budou na internetových stránkách Domu kultury,“ vzkázal lidem Vondrášek.

Osiří také kino Nadsklepí a Expozice Karla Kryla. Omezen bude i provoz Knihovny Kroměřížska. Zde se zavírá dětské oddělení a ruší hromadné akce. Malí čtenáři mohou již vypůjčené knihy vracet v oddělení pro dospělé či prostřednictvím boxu na knihy, který je umístěn před vstupem do knihovny.

„Provoz turistického informačního centra bude omezen na dobu od 14 do 16 hodin a to pouze za účelem vrácení vstupného na zrušené akce,“ dodal mluvčí.

Podzámecká zahrada nezavírá

Zatímco Květná zahrada již zítra své brány veřejnosti neotevře, Podzámecká zahrada zůstává nadále lidem přístupná. „Samozřejmě situaci sledujeme, ale zatím se k tomuto kroku neuchýlíme,“ nechal se slyšet výkonný ředitel Správy Arcibiskupského zámku a zahrad Martin Krčma.

Senátorka v karanténě: Ochranná opatření jsou správná

Z lyžarské dovolené se na sklonku minulého týdne vrátila také senátorka za Kroměříž Šárka Jelínková. S rodinou tedy zůstává následující dny v domácí karanténě.

„Přijeli jsme sice už v pátek, tedy ještě před termínem, který byl označen nařízením za rozhodné datum pro povinnou a plošnou karanténu, ale v rámci ochrany okolí zůstáváme doma,“ potvrdila Jelínková.

Ačkoliv senátorka na dálku hlasovat nemůže, řeší spoustu záležitostí elektronicky.

„Uvažujeme, zda by šlo pracovat ve výborech také pomocí videokonference,“ řekla senátorka.

Dnešní vyhlášené nařízení o zrušení akcí s návštěvností nad 100 osob a přerušení výuky ji přijde jako správné.

„S ohledem na situaci, která se děje kolem nás, je to krok správným směrem. Mnozí lékaři předpokládají, že se COVID-19 bude chovat stejně jako ostatní chřipkové onemocnění. Tak snad přijde teplé počasí a nemoc bude na ústupu,“ doufá Jelínková.

Vláda podle ní bude muset myslet také na finanční následky, kterou koronavirus způsobí.

„Stát by se měl připravit pomoct, protože se jedná o mimořádnou situaci. Do problémů se mohou dostat třeba matky samoživitelky, které teď budou muset řešit hlídání a podobně,“ dodává Šárka Jelínková.

Holešov ruší všechny kulturní akce

Zrušen je Zámecký party ples v Holešově

V Hulíně se nařízení o zrušených akcích dotkne zatím následujících událostí: Ples Základní školy Hulín, Akademie třetího věku, Divadelního představení o Pračlovíčkovi, Divadelního představení Loupež v Toweru ,ohrožena zůstává show Minipárty s Karlem Šípem

Kroměříž ruší dvě představení improvizační show Partička, divadelní představení Fidlovačka a koncert kapely Kryštof
Kino Nadsklepí nepromítá

Zrušena je také prodejní burza na Výstavišti Kroměříž - Aquatera

Informace z dalších měst a organizací připravujeme.

Pavel Trávníček splnil přání Ludmily Mrhálkové a setkal se s ní v domově seniorů Starý Mlýn v Prasklicích na Kroměřížsku.
Princ Trávníček navštívil paní Ludmilu v Prasklicích. "Snad jsem nezklamal"
Roman Hanel s modelem John Deere
Modelář ukázal v Holešově parádní kopii pásového traktoru

Co je koronavirus?Zdroj: Deník

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník