V sobotu se před tržnicí představili s hudebním pořadem, který měl název Možná přijde i kouzelník, sourozenci Milan a Jiří Kurovi. Ti si pro kluky a holky připravili řadu soutěží a také je za splnění úkolů, většinou za písničku a básničku, po zásluze odměnili.

„Já jsem Mikulášovi, za něhož byl přestrojen Jiří Kura, který hrál také na klávesy, zazpíval písničku Vánoce, Vánoce. Za snahu jsem od jeho bratra dostal postavičku čerta," pochlubil se jedenáctiletý Jan Rybnikář z Boršic u Blatnice. Písničku Vánoce přišly zase k nám zapěl Mikulášovi sedmiletý Daniel Merta ze Spytihněvi. Jeho tříletá sestra Terezka mu za jeho pěvecký výkon s chutí zatleskala.

O víkendu se rozrostl o další přání i Dopis Ježíškovi. Na jednu ze dvou několikametrových tabulí připisovali chlapci a děvčata svá tajná vánoční přáníčka.

„Já jsem Ježíškovi napsal, aby mně naložil pod stromeček kytaru. Starší sestra už ji má, ale nechce mi ji půjčovat. Prý ji vždycky rozladím," hřímal sedmiletý Jakub Nováček ze Starého Města.

V jednom z rohů tržnice se mohly děti vyřádit v rukodělných dílničkách, venku zase u zbrusu nové dřevěné plastiky sv. Josefa, která vznikla v rámci řezbářského sympozia. Socha je určena pro nově se tvořící Slovácký betlém, který vznikne v tržnici.