„Do Uherského Hradiště přijíždíme s programem Sedm statečných a nově předvedeme také akrobacii na šálách s papoušky ara,“ láká k návštěvě produkční cirkusu Jo-Joo Jiří Výška.

Více než dvouhodinová show s mnoha scénickými efekty toho však nabízí mnohem víc. „Můžete se těšit na několik klaunských vystoupení, artisty, žongléry i vystoupení se zvířaty,“ vypočítává dále Výška.

Zmiňované číslo Sedm statečných představuje westernové vystoupení poníků s pumami a lasovou show. Mezi zlaté hřeby večera má patřit také výcvik sibiřských tygrů, kteří budou pouze na vodítku, bez ochranné klece. Diváci si tak mohou tyto šelmy prohlédnout opravdu z bezprostřední blízkosti.

Publiku se ukážou i nové přírůstky, mladá tygřice Tajga a mládě pumy medové, které se narodilo letos v zimě. „K dalším lákadlům představení patří i vystoupení akrobatky Haluny. Ta pochází z mongolského Ulánbátaru a je držitelkou ocenění Stříbrný klaun v kategorii juniorů, které získala na festivalu v Monte Carlu před sedmi lety. Akrobatka Roxy z Ukrajiny zase předvede klasické artistické vystoupení s visutou hrazdou a další artisté svým vystoupením vzdají hold Michaelu Jacksonovi,“ doplnil Jiří Výška.

Cirkus se do Uherského Hradiště vrací po šesti letech. V minulosti vystoupil i v Americe, Rusku či Skandinávii a má za sebou i zimní turné po Hongkongu, kde účinkoval v rámci lední revue v Ocean Parku.

V podniku se vystřídalo i několik známých osobností, například Bolek Polívka, Dan Nekonečný, Jaromír Nohavica nebo skupiny Šlapeto a Yo Yo Band. Principál Jaromír Joo se také občas objevuje v televizi se svými mazlíčky – tygry a pumou.

Začátky představení jsou o půl šesté ve všední dny a od desíti o víkendu. Dětem z dětských domovů a stacionářů nabízí při organizované návštěvě vstup zdarma, rovněž tak handicapovaným.

Kateřina Havlová