Zachováno z minulých ročníků na něm zůstalo to, že nebyl vyhlášen šampion bílých a červených vín, ale z katalogů se návštěvníci dozvěděli jména vystavovatelů nejlépe hodnocených bílých, červených a rosé vín podle odrůdy.

Mezi bílými víny převažovaly odrůdy Chardonnay, Müller Thurgau, Rulandského bílého a Ryzlinku rýnského, z červených vín to byla Frankovka.

„Pod odborným vedením Josefa Bičana z Traplic proběhla o třetím únorovém pondělí degustace vín ve čtrnácti komisích, a to dvacetibodovým systémem,“ informoval Dušan Ondráš, šéf spolku Přátel vína Jalubí, pro nějž je práce s vinným mokem radostí a koníčkem.

PÁLENKY. K ochutnání jich bylo na 20. ročníku mysliveckého koštu slivovice čtyři sta dvacet šest.
Myslivecký košt slivovice opanovaly duranciovice z Nedakonic

Návštěvníci koštu nad sklenkami s vínem diskutovali, zda je lepší hodnotit vzorky vinného moku dvaceti nebo stobodovým systémem.

Názory se ale značně různily.

„Stobodový systém hodnocení umožňuje daleko přesněji vyhodnotit kvalitu vína ve všech jeho projevech,“ agitovali vinaři Jan Prášek a Roman Pavelka.

Pochválili  kultivovanou atmosféru koštovacího rituálu i poměrně širokou nabídku vín.

Ta se postarala o zážitek, na který prý budou dlouho vzpomínat.

Cílem letošní koštování byla podle pořadatelů hlavně propagace vinařství, její spokojení návštěvníci a dobrá zábava, k níž v odpoledních a večerních hodinách vyhrávala cimbálová muzika Kunovjan.

„Než jsme začali vína ochutnávat, poctivě jsme si v katalogu zaškrtli ty vzorky, které chceme ochutnat. Nestihli jsme to. Příště budeme už od samého začátku méně mluvit o politice, ale spíše o tom víně,“ dušovali se tři vínomilci z Moravského Písku, kteří si přáli zůstat v anonymitě.

MASOPUST. První akce letošního roku přilákala v sobotu stovky lidí do Muzea v přírodě Rochus na slováckou zabijačku a za masopustními tradicemi. 
Vůně zabijačkových dobrot přilákala na Rochus stovky lidí