Ti při více než devadesátiminutovém vystoupení zahráli také spolu s CM ZUŠ Folklorika i CM Olšava. V publiku, z velké části zaplněného Masarykova náměstí v Uherském Brodě, nechyběli ani zástupci radnice v čele se starostkou Miroslavou Polákovou či místostarostou holandského města Naarden Nico Schimmelem, tamním radním Hugo Bellaartem i Helenou Verhoef.

„Bílokarpatské slavnosti na ně udělaly velký dojem. Místostarosta, který sám působil dlouhá léta jako učitel hry na dechové nástroje, zdůraznil, že zpěvnost naší hudby nelze ani zdaleka srovnat s lidovým folklorem Nizozemí, který je daleko tlumenější. U nich se takové slavnosti nekonají a soubory vystupují pouze v případě otevřených dvěří na památkách, řekla Deníku Miroslava Poláková.

Koncert Richarda Müllera s jeho kapelou na OstrohFestu na střelnici v Uherském Ostrohu v pátek 7. června 2024
Striptýz na OstrohFestu. Nahý 2. Píseň, kterou nechtěl Richard Müller zpívat

Na slavnostech v Uherském Brodě byla tato delegace poprvé. „Při shlédnutí programu se utvrdili v myšlence, jak důležitá je vzájemná zejména oboustranná kulturní spolupráce. Ocenili velmi vysokou uměleckou úroveň všech vystoupení," dodala starostka.

Slovenský orchestr Cigánski Diabli (Gypsy Devils) koncertuje od roku 2007 po celém světě. Vystupoval už na všech pěti kontinentech a ve 35 zemích světa, včetně USA, Austrálie, Kanady, Japonska, Číny, Jižní Koreje, Mexika, Egyptu a téměř celé Evropy. Slovensko reprezentoval i na Letních olympijských hrách 2008 v Londýně, Zimních olympijských hrách 2010 ve Vancouveru, na Expo 2008 v Zaragoze a Expo 2010 v Šanghaji.

Uměleckým vedoucím je cimbalista Ernest Šarközi, na violoncello hraje a zpívá Silvia Šarközi, na housle hraje Štefan Banyák, na violu hraje Jozef Farkaš, na kontrabas hraje Robert Fehér, na klarinet a tárotágo hraje Zoltán Grunza.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Richard Müller na OstrohFestu 2024

Zdroj: Pavel Bohun