Slavnostní aktu byl přítomen také poslanec Parlamentu ČR a starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. 

V rekonstruovaném domě v ulici Lidická 1502 Kunovice, který SSL Uherské Hradiště na deset let pronajali manželé Anna a Stanislav Hlaváčkovi, se od 1. října adaptuje na nové podmínky šest klientek z Domova pro osoby se zdravotním postižením (DOZP) Kunovice - Na Bělince.

K dispozici jim v samostatných domácnostech chráněného bydlení, které je mezistupněm mezi pobytem v ústavní péči a samostatným obydlím, bude pět pracovnic v sociálních službách.

„Moc se nám zde líbí. Můžeme si třeba samy uklidit, uvařit nebo oprát prádlo. Tenhle dům, němž budeme rozvíjet své zájmy a věnovat se svým koníčkům, nám připadá jako splnění našich snů,“ svěřily se nájemnice chráněného bydlení.

Letos na podzim SSL Uherské Hradiště otevřely Chráněná bydlení v Kroměříži, Starém Městě, Jarošově a v Kunovicích.

„Ve zmíněných moderně rekonstruovaných domech tak může prožívat svůj život jinak a kvalitněji 31 klientů, kteří žili v DOZP,“ nechal se slyšet ředitel SSL Uherské Hradiště Bronislav Vajdík.

Cílem „rozpouštění“ ústavního bydlení podle něj je, aby život hendikepovaných klientů s lehčí a střední formou byl srovnatelný se životem jejich vrstevníků bez postižení, a to ve všech oblastech života.

„K chráněnému bydlení mám svůj rezervovaný postoj. Doufám, že mě tento dům v blízkosti radnice, který se dnes slavnostně otevírá, jeho hendikepované obyvatelky a vůbec ta snaha Sociálních služeb Uherské Hradiště přesvědčí o tom, že chráněné bydlení je krok správný,“ dal najevo své pocity místostarosta Kunovic Pavel Vardan.