Několikametrová propadlá plocha „číhá“ už několik měsíců na chodce i hrající si děti v ulici Sadová v Uherském Hradišti. Přestože tento stav trvá už delší dobu, úředníky na radnici nebezpečný chodník ze židlí příliš nezvedá.

„Už jsem na ten problém úředníky několikrát upozornil, řekli mi, že sjednají nápravu, nic se ale nestalo. K neštěstí přitom mnoho nechybí. Mezi domy, u propadlého místa nevyjímaje, se prohání děcka na kole a v noci je to místo prakticky neviditelné. Je otázkou času, kdo se tam zraní,“ netají své obavy muž, který v Sadové ulici bydlí a redakci požádal o zachování anonymity.

Nápravu stavu už přislíbila i mluvčí Uherského Hradiště Petra Vaďurová Zemčíková. „O této závadě víme, řeší ji odbor dopravy. V průběhu letních prázdnin necháme chodník u firmy Hrates opravit,“ sdělila mluvčí Městského úřadu v Uherském Hradišti.

Podle vyjádření Dušana Pavlíčka, vedoucího odboru dopravy hradišťského městského úřadu, se v těchto dnech vyřizují úřední úkony nutné k zadání zakázky. „Vypracovali jsme harmonogram prací, které jsme předali zástupcům Hradišťských technických služeb. Součástí tohoto harmonogramu je i oprava chodníku v Sadové ulici,“ sdělil Pavlíček.

Pracovníci Hratesu potvrdili, že závada by měla být odstraněna v následujících několika týdnech. „Pokud vedoucí kanceláře údržby komunikací již zakázku obdržel, pak bychom mohli chodník opravit do konce tohoto měsíce,“ slíbil Josef Koukal ze společnosti Hrates.