„Téměř pokaždé, když projíždím městem, nekontrolovaně přecházejí přes ulici desítky lidí. Mnohdy ještě rozhořčeně kroutí hlavou, jako bych tam s autem neměl co pohledávat,“ postěžoval si Jakub Burda z Uherského Hradiště.

Nejpalčivějšími a zároveň nejfrekventovanějšími místy jsou podle řidičů i policie ulice Františkánská a Hradební. Řešení situace vidí velitel hradišťské městské policie Jaroslav Ježo ve větší kázni. „Nejlepší by bylo, kdyby chodci užívali přechodů. Pokud už přechází silnici jinde, měli by být opatrní a přinejmenším se rozhlédnout, jestli něco nejede,“ poradil chodcům Ježo. Opatrnost by podle něj měli dodržovat také řidiči.

„Nestává se, že by někdo výrazně porušoval povolenou rychlost v centru. Přesto by tudy měl každý projíždět opatrně. To platí i pro cyklisty,“ podotkl šéf hradišťských strážníků, jenž však naštěstí zatím žádnou dopravní nehodu způsobenou nepozorností chodce v centru Uherského Hradiště nezaregistroval.
Problém rozhodně zavísí na disciplíně i podle velitele brodských strážníků Libora Kubiše. „Záleží opravdu na každém člověku, jak k pohybu přes silnici přistupuje,“ upozornil Kubiš.