„Smíchali jsme 20 kilo hladké pšeničné mouky, 10 kilo žitné mouky, vodu, droždí, sůl, kmín, ocet a vzniklo nám z toho těsto na 49 kilových bochníků chleba. Mohlo by jich být padesát, ale odebrali jsme něco na takzvané podplameňáky, což jsou malé bochníčky, kterými se testuje vyhřátí pece,“ popisuje Šárka Šupková přípravu.

Brzké vstávání

Už za ranního kuropění, po páté hodině, organizátoři škrtají pod pecí.

„Když je pec rozpálená, postupujeme stejně, jako předchozí generace. Upečeme na zkoušku malý kousek chleba, takzvaný podplameňák. Pokud se spálí do pěti minut, je pec přehřátá. Pokud se pod chlebem nic nestane, je rozpálená málo,“ vysvětluje Petr Šimčík s tím, že maximálně dovnitř nasázejí najednou dvanáct bochníků.

„První várka jde do pece hodinu před polednem. Peče se nejkratší dobu, asi 20 minut, ty další čtyři pak vždy každá o deset, patnáct minut déle,“ poznamenává Petr Šimčík. Nakonec si na upečených chlebech se sádlem, škvarky anebo cibulí pochutnávají návštěvníci akce spolu s účinkujícími.

„Co se upeče, to se většinou během odpoledne i sní,“ dodává Petr Šimčík.

Silnice I/50 je u Starého Města na půldruhého roku uzavřena. Objížďka vede po novém dálničním přivaděči
Silnice I/50 je u Starého Města na půldruhého roku uzavřena. Kudy vede objížďka

Na nádvoří usedlosti v sobotu vystoupili Ženský sbor Národopisného krúžku Dolněmčan, Národopisný krúžek Dolněmčánek, Folklorní studio Buchlovice, Cimbálová muzika Rubáš, Ženský pěvecký sbor Tetičky a Mužský pěvecký sbor Dolněmčané.

Z dob Marie Terezie

Naposled se kvůli koronavirové epidemii akce konala sice před třemi lety, vzhledem k tomu ale, že usedlost pochází z roku 1763, kdy císařovna Marie Terezie rozhodla o zakládání mlýnů, dá se říct, že černá kuchyně v dolněmčanském mlýně, slouží svému účelu neuvěřitelných 259 let.