Nábytek i další zařízení plavalo ve vodě, jejíž hladina dosahovala pěti centimetrů. Voda doslova zbortila sádrokartonový strop. Zkázu způsobila závada na sociálním zařízení v patře nad centrem. Zástupci hradišťské Oblastní charity stále nemají vyčísleny ztráty. Poškozeny byly omítky, sociální zařízení a sádrokartonové podhledy. Voda poničila také techniku, jako například videopřehrávač, počítač, polohovací křesla v hodnotě padesáti tisíc korun, koberce, výtvarný materiál a nábytek. Provoz centra je momentálně provizorní. „Funguje pouze jedna část, druhá je mimo provoz. Na víkend 3. a 4. března jsme naplánovali výmalbu stěn, opravu druhé části zatím nemáme ještě detailně rozplánovanou. Veškerá technika v posledních dnech vysychala a vypadá to, že kromě jednoho polohovacího křesla ji kompletně zachráníme,“ poznamenal ředitel Oblastní charity Uherské Hradiště Jiří Jakeš.

V šoku z nuceného zastavení provozu centra byla i Milada Houdková, které je 78 let. Charitní zařízení navštěvuje pravidelně od pondělí do pátku. „Mrzelo mě, co se stalo. Přežila jsem to, ale nebylo to příjemné. Moc mi chyběla společnost. V centru je mi velmi dobře. Je tam skvělý kolektiv, kvalitní jídlo a odpočinek. A dcera může být klidná v práci, ví, že je o mě dobře postaráno,“ netajila své zklamání nad dočasným uzavřením charitního zařízení Milada Houdková.

Nečekaná havárie si vyžádala sedmidenní úplné uzavření centra. Provizorní provoz byl obnovený až v úterý 27. února. Zařízení je přitom určené k péči o seniory, o které se v pracovní době jejich opatrovníků starají pracovníci Charity. Klienty jsou v poslední době především ženy. „Uživatelky trávily svůj volný čas v domácím prostředí, protože jsme neměli vyhovující náhradní prostory,“ podotkla vedoucí centra Radka Stuchlíková.

Denní centrum pro seniory v Rybárnách zahájilo provoz v roce 2008. Denně ho navštěvuje průměrně šest seniorů. Zařízení poskytuje ambulantní službu lidem od 60 let se sníženou soběstačností z důvodu věku, chronického onemocnění nebo zdravotního znevýhodnění. Jeho pracovníci zajišťují péči těm, jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby a kteří mají zájem se zapojovat do aktivit, které centrum nabízí.