Od příchodu nového ředitele Petra Houště se však obrázek brodské Charity začíná lepšit. Potvrzují to nejen radní, ale i personál.

„Situace se v mnohém zlepšila. Vlčnovský charitní dům se v minulosti nebyl schopný sám financovat. Dnes se ale v provozní rovině jeví jako hospodárný, což je minimálně pro naši radnici velmi příjemná změna. Nový ředitel podle mě umí velmi dobře zvládat ekonomiku organizace,“ míní vlčnovský starosta Jan Pijáček.

Podobný názor zastává i starosta Korytné Vladimír Janča. „Z mého pohledu se situace zlepšila. Atmosféra je jiná, komunikativnější,“ poznamenal Janča.

Současnou atmosféru v Oblastní charitě Uherský Brod kvituje s povděkem i vedoucí centra seniorů, které je součástí organizace, Zdenka Šuleková.

„Myslím, že budu mluvit za všechen personál když řeknu, že jsme zde momentálně velice spokojení. Konkrétně v centru seniorů se zlepšila i finanční situace,“ zmínila Šuleková.

K fungování předchozího vedení Oblastní charity Uherský Brod se její současný ředitel Petr Houšť příliš vyjadřovat nechtěl.

„Nepřísluší mi, abych hodnotil, co se dělo před mým nástupem. Připouštím ale, že na začátku mého působení jsem cítil, že komunikace s minulým vedením asi nebyla úplně ideální,“ připustil Houšť. Ten se po roce šéfování organizaci dostal dál, než mnozí čekali. „Je tu výborný kolektiv pracovitých a svědomitých lidí. Jsem spokojený,“ dodal.

Jak činnost Oblastní charity Uherský Brod v minulém období vnímá její bývalá ředitelka Jarmila Tomancová, to se redaktoru Slováckého deníku nepodařilo zjistit. Na opakované telefonáty ani vzkazy totiž dlouholetá šéfka brodské organizace nereagovala.