A za tímto účelem aktuálně hledají vhodné dobrovolníky, kteří by se nebáli starším pacientům pomoci. Podobným způsobem se v současnosti zapojují například žáci Střední školy průmyslové, hotelové a zdravotnické v Uherském Hradišti či gymnázia na Velehradě.

„Už od malička jsem chtěla pomáhat a toto je zrovna ideální forma, jak toho docílit. Proto chodívám jednou týdně na ženské oddělení následné péče. Samozřejmě někteří pacienti jsou raději sami, ale většinu z nich taková návštěva potěší. Chtějí si hlavně povídat, třeba konkrétně o jejich mládí," popsala své zkušenosti s dobrovolnictvím v nemocnici šestnáctiletá Martina Snopková z Kudlovic. Podobně ochotných lidí však není nikdy dost.

„Přivítali bychom, kdyby dobrovolníků bylo ještě více. Využíváme je zejména při komunikaci se staršími pacienty, kteří si někdy opravdu jen potřebují popovídat," uvedla hlavní sestra Uherskohradišťské nemocnice Zdenka Vážanová. Náplní budoucích dobrovolníků by byly především odpolední návštěvy v nemocnici u hospitalizovaných seniorů, procházky s nimi, povídání si či hraní her. Hlásit se mohou všichni plnoletí, trestně bezúhonní, mající zájem o tento druh práce.

„Dobrovolníci jsou pro nás obyčejní lidé, kteří dělají neobyčejné věci. Ve svém volném čase, ze své dobré vůle a bez nároku na finanční odměnu vykonávají činnost ve prospěch jiných lidí. Prostřednictvím dobrovolníků zkrátka pomáháme všude tam, kde je naší pomoci potřeba a proto si jejich práce velmi ceníme," vyjádřila se vedoucí Dobrovolnického centra Oblastní charity Uherské Hradiště Barbora Grósová.

Tu také mohou zájemci kontaktovat, a to buď mailem na adrese dc@uhradiste.charita.cz nebo telefonicky na čísle 602 381 789.