Komunikace první třídy v regionu dnes ráno pokrývají zbytky rozbředlého sněhu nebo jsou holé, mokré a po chemickém ošetření. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Ostatní vozovky ve Zlínském kraji jsou holé, suché nebo vlhké a sjízdné bez omezení. V kraji je oblačno až polojasno, místy fouká slabý vítr. Teplota se ráno pohybovala od minus deseti do nula stupňů Celsia. Podle meteorologů by přes den měla stoupnout až na dva stupně Celsia. Sněžit by podle předpovědi dnes nemělo.

Slovácko

Silničáři vyjížděli jen na Mikulčin vrch a do Strání

Po dvou divočejších nocích zažili silničáři z úterka na středu 27. listopadu klidnější službu. „Nebyly žádné srážky, takže i když se teploty pohybovaly pod nulou, nevyskytly se žádné problémy. Vozovky mírně, ale opravdu jen mírně namrzaly pouze ve vyšších polohách na Uherskobrodsku," informoval Rostislav Buchtík, ředitel Správy a údržby silnic Slovácka.

V celém okrese vyjely do terénu pouze dva sypače, které preventivně prosolovaly silnice na Miklčině vrchu a u Strání. Na Hradišťsku nevyjížděly do terénu vůbec. (ms)