"Sté výročí vzniku Československé republiky považujeme za natolik významné, že jsme si jej chtěli připomenout hned na začátku roku, právě při této naší nejvýznamnější společenské akci,“ shrnula její základní princip kunovická starostka Ivana Majíčková.

Neskrývala radost z toho, že sportovní hala byla do posledního místa zaplněna milovníky tance a dobré zábavy. Československý ples byl především společenskou záležitostí bez jakýchkoliv oficialit a vyznačoval se slavnostní atmosférou.  

„Dohodli jsme se na spoluúčasti našich přátel ze slovenského města Stará Turá, s nímž máme již drahně roků uzavřenou partnerskou smlouvu,“ informovala první žena Kunovic.

V Hostějově, nejmenší obci na Uherskohradišťsku, by mělo přijít k volební urně 34 voličů
V Hostějově přišlo k prezidentským volbám téměř 85 procent voličů

Plesuchtivé návštěvníky zachvátil v průběhu večera pocit překrásné pospolitosti. Kvůli ní, tanci, slavnostní a elegantní atmosféře si jej nenechal ujít slovenský operní zpěvák – tenor, od roku 2010 prezident Evropského fóra vinné kultury, Ján Všetečka-Konstanty s manželkou.

„Československý ples je pro nás velkým zážitkem. Je nám ale velice líto, že se Československo před 25 lety rozdělilo. S mnoha svými kolegy vzpomínáme na žití v jednom státě a považujeme za barbarský čin, že k jeho rozdělení došlo,“ smutnil Ján Všetečka-Konstanty. S nadšením dodal, že měl to štěstí působit jako operní sólista ve Slovenském národním divadle a Nové scéně v Bratislavě, ale také ve Státní divadle v Brně a v Olomouci.

Sobotní rozhýbání těl v přírodě přišlo po vánočních svátcích vhod i členům Baně Babice.
Svařákový pochod přátelství: tahák na restart těla

Příjemné prostředí, ohromný parket, krásné melodie, to všechno dohromady dalo lidem při Československém plesu zapomenout na denní starosti a práci.

Ve dvou se lépe tancuje, ale k tanci je potřeba také hudba. O tu se staral Plesový orchestr Coppelia, Swing Band z Kroměříže a DJ Jaroslav Grůna. A protože je dobré každý ples něčím okořenit, potěšilo návštěvníky představení Carmina Burana v podání tanečního studia ZUŠ Uherské Hradiště, pobočka Kunovice a soubor The Crazy Flappers Luhačovice s charlestonem, swingem a dalšími dobovými tanci z 20. a 30. let minulého století.

Soubor se postaral ještě o půlnoční vrchol plesu a pozval jeho návštěvníky v dobovém oblečení do luhačovických lázní dvacátých let 20. století.

„Soubor Free Zee Dance ze ZUŠ Stará Turá přivezl vystoupení Noc v muzeu a Back in 80’s. Členové Tanečního klubu Starlet Brno a tanečního klubu Galadance Club Bratislava zase předvedli, jak se tančí latinskoamerické tance,“ odhalil vystoupení dalších účinkujících Zdeněk Kučera.

Ilustrační foto.
Volební komise nachodí na Kopanicích kilometry