Akci tam bude moderovat populární herec Slováckého divadla Josef Kubáník a do čela pěveckého sboru se postaví členové redakce Slováckého deníku, včetně uherskohradišťského starosty Stanislava Blahy.

„Akce v Hradišti se určitě zúčastním a zdaleka to nebude poprvé. Je to skvělý nápad zazpívat si je s předstihem a rovnou jako součást celorepublikového sboru," uvedl Stanislav Blaha. Svůj vztah ke koledám prozradil i ředitel ZUŠ Slovácko David Hrubý.

„Koledy jsou symbolem vánočního času a neodmyslitelnou součástí jejich kouzla. Nejraději mám, když se koledy rozezní v zaplněném kostele," přiznává. Chybět na Masarykově náměstí nebude ani štáb Televize Slovácko, který z akce pořídí reportáž.

Koledovat se však v našem regionu chystají také v řadě dalších obcí.

Doposud se přihlásily Bánov, kde shromáždí zpívající u vánočního stromu, Babice nabídnou koledníkům prostory na zpívání v Muzeu Na Mýtince, v Dolním Němčí budou koledovat u vánočního stromu, v Hluku u tamní tvrze, v Suché Lozi u kostela, ve Véskách na hřišti, v Pitíně u obecního úřadu, v Podolí před kaplí, v Kunovicích před radnicí, v Nedachlebicích u Domu s chráněnými byty, v Medlovicích u vánočního stromu, v Nivnici u kostela, v Šumicích u kostela, v Jankovicích před Kulturním domem, v Horním Němčí u charitního domu a také nedaleko státní hranice se Slovenskem ve Květné.

A jaké že koledy jsou letos v repertoáru? Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a nakonec i píseň Vánoce, Vánoce přicházejí.

PŘIHLÁSIT na akci se můžete ZDE

Kdo akci pořádá a v čem spočívá?
Tradiční předvánoční akci pořádá regionální Deník ve spolupráci s vybranými partnery jako je například Český rozhlas. Spočívá v hromadném zpívání koled napříč celou republikou. Vloni to bylo více než 500 míst, koledovalo se i v zahraničí. Unikátností je, že se stejné tradiční vánoční písně zpívají ve stejný čas. Všechna místa se tak pomyslně propojí neopakovatelnou okouzlující atmosférou českých Vánoc.

Kdy se bude zpívat letos?
Letos to bude středa 14. prosince od 18 hodin. Ale pozor, na řadě míst bude připravený doprovodný program. Je proto dobré být na místě s předstihem a nespěchat domů. Veškeré aktuality se dozvíte ze stránek Deníku v tištěné i internetové verzi.

Přihlášená města, obce a spolky ZDE 

Které skladby se budou zpívat?
Samozřejmě ty nejznámější a ty, které jste si jako čtenáři vybrali sami v hlasování: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. Jejich přesné znění najdete ve středu 14. prosince v regionálním Deníku ve speciální příloze, která vám zároveň může posloužit jako památka na krásně strávený podvečer.

Texty koled získáte ZDE, klikem na odkaz STÁHNOUT ZPĚVNÍK

Co když neumím zpívat?
Obvyklý dotaz čtenářů. Že neumíte zpívat? To přece vůbec nevadí. Přijďte a akci si užijte se vším všudy.

Kdo a kde se může zapojit?
Zapojit se může opravdu každý. Stačí přijít na nejbližší kolední místo ve vašem okolí. A ještě lépe: připojte se k nám s vlastní akcí, kterou můžete uspořádat například na návsi, ve škole či klidně i v obývacím pokoji a pozvat všechny nejen sousedy i ty, které máte rádi. Přihlásit se můžete na webu www.ceskozpivakoledy.cz. Všichni tak budou vědět, že právě vy podporujete lidskou vzájemnost a nezapomínáte na tradici nejkrásnějších tuzemských svátků. Domluvíme se vámi i na poslání fotek a článku, který velmi rádi zveřejníme v tištěném vydání, na webu i na našich profilech na sociálních sítích.

Fotografie z vašeho koledování zasílejte, prosím, na redakce.slovacky@denik.cz Děkujeme!