Nepřichází ale jen z řad diváků. Herci jsou zváni i do různých televizních pořadů. Jedním z nich bude páteční vysílání magazínu Sama doma.

„V televizním studiu budou o přípravě naší novinky vyprávět představitelé hlavních rolí – tedy Alžběta Kynclová a Pavel Majkus. Myslím, že diváci se u obrazovek dozvědí spoustu zajímavostí a televize jim nabídne i ukázky z představení,“ říká herec a mluvčí divadla Josef Kubáník. Slovácké divadlo ve spolupráci s Českou televizí připravilo i soutěž o vstupenky.

„Dva diváci, kteří odpoví na soutěžní otázku, mohou vyhrát dvě vstupenky na představení ve čtvrtek 29. listopadu,“ dodává Kubáník. Pýcha a předsudek se po premiéře setkala s velkým ohlasem a se souborem byl spokojený i režisér Radovan Lipus.

„Velmi mě těší a povznáší setkání s lidmi ve Slováckém divadle, které je navíc v nebývalé formě,“ říká režisér, jenž připravuje inscenace v mnoha významných divadlech u nás i na Slovensku, včetně pražského Národního divadla. I o spolupráci s významným režisérem se bude páteční povídání v České televizi točit. Pořad Sama doma s herci Slováckého divadla začne ve 12.30 na ČT1.

Přečtěte si také:

Slovácké divadlo uvedlo českou premiéru hry

Dělal jsem divadlo z veršů i dějin

Hradiště: Pýcha a předsudek pozítří v české premiéře

Hru Pýcha a předsudek uvede Slovácké divadlo jako první v republice

Divadlo má další prvenství, uvede Pýchu a předsudek