Ze čtyř okresů Zlínského kraje, kde se jedná o uzavření celkem 14 poboček, jde o druhý největší počet. Víc jich plánují zavřít pouze na Valašsku.

V Uherském Hradišti by měly skončit pošty ve Štěpnicích a v Mařaticích a v Uherském Brodě na náměstí 1. Máje a v Újezdci.

Uherské Hradiště 6 - Štěpnická 1156
Uherské Hradiště 5 - Františka Kretze 1375, Mařatice
Uherský Brod 2 - 1. máje 1571
Uherský Brod 3 - Poštovní 47, Újezdec

„Mají-li být v Uherském Hradišti zrušeny dvě ze tří stávajících poboček České pošty, nepovažuji to za dobré rozhodnutí. S pověřeným zástupcem České pošty mě čeká jednání, během kterého důkladně prověřím, jestli se dá rozhodnutí ještě zvrátit,“ sdělil Deníku starosta Uherského Hradiště Stanislav Blaha. 

Adresy jednotlivých končících poboček zveřejnila Česká pošta na celorepublikovém seznamu, kde je jich uvedeno avizovaných 300.

Výběr rušených poboček popsal mluvčí České pošty Matyáš Vitík: „Redukce poboček byla stanovena podle parametrů Českého telekomunikačního úřadu, konkrétní pošty pak byly vybrány podle návštěvnosti klientů, podle počtu uskutečněných transakcí, ekonomické rentability svého provozu a podle kritérií, jež jsou důležitá z pohledu klienta, jako jsou například bezbariérový vstup nebo dostupnost MHD." 

Návrh vládního nařízení, které zrušení vybraných poboček umožní, bude vláda schvalovat zřejmě příští týden.