Podepsalo se na tom nevlídné počasí, které se podle varování meteorologů téměř do puntíku vyplnilo. Přesto se Hradiští i přespolní, oblečení do kabátů a zimních bund, nechali nalákat do uličky s vinnými sklípky nepřebernou nabídkou lahodných vín a gurmánských specialit. O kulturní stravu se postarala kupříkladu cimbálová muzika Bálešáci s dívčím sborem Repetilky, country skupina Štrůdl, mág Jiří Hadaš či cimbálová muzika Josefa Marečka, která vyhrávala k dobré pohodě ve sklepě Včelka..

Spontánní zájem návštěvníků Vinohradské ulice vzbudila Česká Miss Tereza Chlebovská. „Ještě než jsem mohla oficiálně zahájit akci Velikonoce ve Vinohradské ulici, chopila se mě partička krojovaných mládenců a patřičně mě vymrskali,“ šibalsky se usmívala Terezka. Tu vyšupal na pódiu také moderátor kulturní akce, ale také kouzelník Jiří Hadaš. „Ještě že dceru vybavili folkloristé teplým vlňákem, jinak by se pouze v kroji nachladila. Já si oblekla kožený kabát a babička zimní bundu,“ řekla spokojeně Jana Chlebovská.

„Na své si asi na jarmarku nepřišli prodejci. Že by kolem jejich stánků bylo nějaké větší hemžení lidí, toho jsem si za tři hodiny, co jsem se Vinohradskou ulicí pohyboval, nevšiml,“ kroutil hlavou hradišťský Jiří Kocman. 

Rozhovor s Českou Miss Terezou Chlebovskou čtěte ZDE