Jeho návštěvníci se dokázali dobře bavit. Na ples se dobrovolní zdravotníci perfektně připravili a velkou pozornost věnovali plesu i lidé v maskách.

Je dobré, že se červenokřížská organizace, čítající dvaapadesát členek a jednoho člena, umí dobře bavit a lidé, kteří na ples přišli v maskách, vymýšlejí z roku na rok něco nového.

Na maškarním plese samozřejmě nemohlo chybět ani vyhlášení nejlepších masek. Kritériem byla nejen propracovanost masky, ale zejména její originalita a vtip. Na prvním místě se umístila skupina Mouchy se vším všudy. Druhé místo patřilo Titanicu, Michaelu Jacksonovi a zombie. Třetí místo obsadila Karkulka a spol.

Kategorii jednotlivců opanoval a k povyražení tancechtivých přispěl muž v roli Miloše Zemana, který v sále relaxoval na svém nafukovacím člunu, z nějž naléval plesajícím po štamprličkách becherovku. Druhé místo přisoudili návštěvníci plesu Saxaně a třetí Alence v říši divů.

Návštěvníci plesu mohli dát hlas té nejlepší masce. Vstupenka návštěvníka byla hlasovacím lístkem vhozeným do kasičky - sklenice - s označením té či oné masky.

Každá maska nebo skupina masek měla svou sklenici, kterou si při představování masek přinesla do sálu a umístila ji na okraj pódia.

„Pochvalu si zaslouží všichni, kteří přišli na ples v nějakém kostýmu, protože neváhali vložit hodně ze svého volného času do vytvoření nápaditých masek a pobavit tím sebe i ostatní,“ řekla spokojeně Jarmila Ulmanová, členka výboru místní skupiny Českého červeného kříže Huštěnovice.

Zlatá salašská trnečka a hliníkový zvon koštu slivovice zamířily do Jankovic
Zlatá salašská trnečka a hliníkový zvon koštu slivovice zamířili do Jankovic

Maškarní ples zpestřilo půlnoční překvapení, které pořadatelé drželi přísně pod pokličkou. Překvapení pro návštěvníky si připravily členky huštěnovického Červeného kříže.

A pobavily návštěvníky bálu velmi skvěle, a to legendárním spartakiádním cvičením na píseň Poupata. Tu přišel účinkujícím zahrát a zazpívat do sálu kulturního domu showman Michal David, jemuž se říkalo král diskoték.

„No jo, vždyť tenhle boží hit jsem slýchávala jako dítě,“ usmívala se k pódiu asi padesátiletá žena. Dodala, že o takové půlnoční překvapení lidé stojí.

„Na maškarní ples místní skupiny Červeného kříže se pokaždé velice těšíme. Vždycky tu bývá fantastická atmosféra, hraje skvělá kapela a také se tu potkáváme se známými. Lidé se dobře bavili – a to je nejdůležitější,“

nechal se slyšet František Čevela, předseda Klubu českých turistů Uherské Hradiště, s manželkou.

„Ples byl báječný, náramně jsem si ho užila. Byl jiný než plesy bez masek. Lidé nás maskované odměňovali báječným potleskem,“ nechala se slyšet maska v roli mouchy.