„Mám z toho úžasný pocit. Cenu ale považuji za kolektivní ocenění pro celé Slovácké divadlo a vůbec pro všechny lidi, kteří dobročinný bazar v Uherském Hradišti podporují. Jsem ráda, že kolegium osobností, které tuto cenu uděluje si toho všimlo, ocenilo nás a této naší aktivitě fandí," řekla Deníku Irena Černíčková.

Dobročinný bazar se v prostorách Slováckého divadla konal už dvakrát. Letos před Vánocemi uspořádají jeho třetí ročník. Princip akce spočívá v tom, že lidé přinesou věc, kterou už nepotřebují a ta se pak dostane do nabídky dobročinného bazaru v prostorách Slováckého divadla, kde si ji zájemce může koupit za cenu, kterou si sám určí.

Večer po bazaru se pak ve Slováckém divadle koná koncert interpretů z Hradišťska. Výtěžek bazaru i koncertu pak zamíří k potřebným. V prvním ročníku zakoupili organizátoři této charitativní akce monitorovací přístroj pro dětskou onkologii do nemocnice v Olomouci. Výtěžek druhého ročníku posloužil z části k zakoupení polohovacího lůžka do seniorského domu Oblastní charity a z části peníze podpořily tři rodiny s onkologickými pacienty.

„Smysl ceny Ď vidím i v tom, že mám od života krásnou příležitost ukazovat, že lze pořádat kulturní akce, jejichž jediným nosníkem existence není jen ekonomika i za předpokladu, že pořadatel není nadací, spolkem, neziskovkou apod., ale obyčejnou OSVČ podnikající na živnostenský list. Proč bych měl v naší zemi zakládat nadaci na to, abych mohl pořádat kulturní akci, která má hluboký smysl," prohlásil jeden z hlavních organizátorů Ceny Ď Richar Langer.