„Vloni musel být slavnostní akt předání cen kvůli opatřením souvisejícím s epidemií nemoci covid-19 odložen. Proto byly v pátek ve Slováckém divadle předávány ceny za rok 2019 i za rok 2020,“ upřesnil mluvčí hradišťské radnice Jan Pášma.

V programu slavnostního podvečera vystoupil F-dur Jazzband se zpěvačkou Zuzanou Sapárovou a jejich hostem zpěvačkou Bárou Basikovou.

Za rok 2019 si převzaly ocenění tři osobnosti, z nich se každá ve svém oboru natrvalo zapsala do života města a povědomí veřejnosti, paní doktorka Eva Dokoupilová, herec Slováckého divadla Vladimír Doskočil a akademický sochař Jindřich Martinák.

V koloně ve Véskách stráví řidiči i 90 minut.
Řidičům zaseklým v koloně nabízejí školačky ve Véskách občerstvení

Za loňský rok potom převzala ocenění Uherskohradišťská nemocnice, jejíž podíl na boji s epidemií covidu-19 a na záchraně životů a zdraví mnoha občanů byl ohromný, a které patří slovy těžko vyjádřitelný vděk. Všem oceněným děkuji za jejich práci, protože se svým přičiněním značnou měrou podílejí na veřejném životě a pozvedání kulturní a společenské úrovně města a přispívají k jeho dobrému jménu,“ sdělil k předávání cen starosta města Stanislav Blaha.

Cena města Uherské Hradiště je udělována tamním zastupitelstvem jednou ročně za podstatný přínos pro město Uherské Hradiště. Uděluje se zpětně za předchozí rok.

Doposud ji obdržely tři desítky osobností, jeden umělecký soubor (DFS Hradišťánek) a jedna právnická osoba (Uherskohradišťská nemocnice a.s.).