A první komplikace je čekají už v následujících dnech na frekventované silnici I/50 u odbočky na Staré Hutě ve Chřibech.

„Od pondělí 25. července tam bude z důvodu opravy povrchu vozovky provoz veden pouze jedním jízdním pruhem a řídit ho budou semafory. Toto omezení potrvá zhruba 14 dní. V tomto úseku budujeme opěrnou zeď a tři propustky,“ prozradila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) ČR ve Zlíně Lucie Trubelíková.

Momentálně podle jejích slov ŘSD opravuje most přes potok Sovík na silnici I/35 u Rožnova pod Radhoštěm. Řidiči tam projíždějí po jeho neopravované polovině.

„Tato oprava bude trvat do podzimu,“ naznačila Trubelíková.

Šoféři nejsou nadšeni především z období, na které ŘSD práce naplánovalo.

„Červenec a srpen jsou měsíce turisticky v roce nejfrekventovanější, myslím, že to při plánování měli zohlednit a opravovat silnice na jaře anebo na podzim,“ naznačil profesionální řidič Adam Kolaja.

V plném proudu jsou momentálně také práce na zajišťování svahu proti sesuvu na silnici I/57 před obcí Lidečko. Předpoklad dokončení prací je podle Lucie Trubelíkové v listopadu.

Naopak do finále míří generální rekonstrukce silnice I/55, průtah Kunovicemi, kterou zahájili v červnu 2021.

„Od prvního srpna tam budou řidiči opět projíždět bez omezení,“ uvedla Lucie Trubelíková.

Na tento okamžik čekají Kunovjané, jako na smilování. Mimo jiné jim obnovená komunikace umožní o prvním srpnovém víkendu uspořádat tamní jízdu králů.

„V Kunovicích už se těšíme také na to, až budou opravy průtahu naším městem dokončené,“ řekla Deníku obyvatelka města Pavla Pospíšilová.

V těchto dnech také vrcholí opravy povrchu silnice I/55 mezi Tlumačovem a Otrokovicemi.

Očkování proti covidu. Ilustrační foto
Očkování proti koronaviru v Uherském Hradišti pokračuje

„Už jen doděláváme dopravní knoflíky a směrové sloupky. Tyto práce už provoz neomezují,“ upřesnila Lucie Trubelíková.

Další oprava, se kterou by v nejbližší době měli řidiči počítat, je výměna povrchu vozovky průtahu obcí Bystřička na Valašsku na silnici I/57. Práce na kilometr dlouhém úseku odstartovaly v pondělí 18. července a dokončit je plánují nejpozději za dva měsíce.

„Po celou dobu budou řidiči Bystřičkou projíždět kyvadlově na semafory. Na tuto akci chceme navázat opravou silnice I/57 v úseku Valašské Meziříčí, Podlesí, Bystřička,“ informovala Lucie Janišová.

Začátek srpna je klíčové období rovněž pro start dalších stavebních akcí. Týká se to hlavní aktivity na stavbě I/69, rampa Mostecká ve Vsetíně.

„Vybudujeme tam dvě nové křižovatkové větve frekventované křižovatky silnic I/57 a I/69. Cílem je zvýšení bezpečnosti v úseku, kde často dochází k nehodám s tragickými následky,“ řekla Lucie Trubelíková.

Začátek oprav silnice I/50 v úseku Starý Hrozenkov (vodní nádrž) - státní hranice, čeká řidiče také od srpna.

„V tomto případě přesný termín startu prací a související dopravní omezení řidičům včas sdělíme,“ nechala se slyšet Lucie Trubelíková.