Beseda se uskuteční v 18 hodin v domě J. A. Komenského v ulici J. Blahoslava a pořádá ji sbor Bratrské jednoty baptistů v Uherském Hradišti.

Buchanek v devatenácti letech utrpěl těžké popáleniny při rozsáhlém požáru naftové rafinerie. Po upadnutí do kómatu lékaři v nemocnici konstatovali, že nemá šanci na přežití. Z kómatu se však dostal a během šesti měsíců se podrobil dvanácti operacím a transplantacím kůže.

„Při jednom ze zákroků mu selhalo srdce. Chirurg mu rozřízl hrudní koš a masíroval životně důležitý orgán, přitom se hlasitě modlil k Bohu. Po deseti minutách mu ostatní lékaři začali domlouvat, ať toho nechá, protože pacient je již mrtvý. Za čtvrt hodiny však Allen začal dýchat a srdce se znovu roztepalo. Následné testy prokázaly, že mozek i srdce zůstaly po této události nepoškozeny,“ vylíčil Buchankův příběh kazatel hradišťských baptistů Pavel Novosad.

Po ukončení pobytu v nemocnici se musel Buchanek naučit chodit, oblékat se či psát. Sblížil se s ideou křesťanství a přijal poslání, že až do smrti bude lidem předávat poselství svého života.