Že v malé obci vládne zvláštní nálada bylo patrné při čtvrtečním zasedání zastupitelstva, na kterém skupina nespokojených obyvatel bombardovala starostu Pavla Štěpančíka všemožnými připomínkami. Ještě předtím ale bylo doplnit řady reprezentantů obce, po odstoupení místostarosty Romana Minaříka, Tomáše Juráka a Petry Zemánkové zůstalo ze sedmihlavého zastupitelstva jen čtyřčlenné torzo. Ze zákona je k usnášení potřeba zastupitelů minimálně pět, tento počet byl naplněn jmenováním Zdeňka Mikela.

Další dvě místa zůstala prázdná. „První náhradník odmítl funkci kvůli pracovní vytíženosti a situaci, která v obci panuje, druhý pak pobývá dlouhodobě mimo vesnici. Nemáme obsazený ani post místostarosty, který se vzdal funkce. Záleží na zastupitelích, jestli se toho někdo ujme. Já to nevyžaduji," uvedl starosta Částkova Pavel Štěpančík.

O důvodech, kvůli kterým se vzdali mandátu, se odstoupivším zastupitelům příliš mluvit nechtělo. „Bylo to na základě nerespektování a porušování usnesení zastupitelstva starostou obce. Konkrétnější být nechci, nebudeme to dále medializovat," prohlásila bez dalšího vysvětlení bývalá zastupitelka Petra Zemánková.

To je přitom závažné konstatování, které nahrává spekulacím. Například do redakce Slováckého deníku dorazil před několika dny anonymní dopis od „nespokojených obyvatel Částkova". Podle nich starosta rozhoduje o veřejných zakázkách sám bez projednání v zastupitelstvu a chová se velmi hrubě. „Mě se skutečně dotklo, jakým způsobem starosta ukončil minulou schůzi. Velmi neslušným slovem," poznamenala na zasedání zastupitelstva obyvatelka vesnice Emilie Kubíčková.

Zda se jedná o spor osobní, nebo jestli skutečně uznává mezery ve své kompetentnosti, nechtěl starosta Štěpančík komentovat. „Už jsem to veřejně udělal jednou a dopadlo to tak, že je na mě podáno trestní oznámení. Znova už se do toho pouštět nebudu," podotkl.