Právě tolik dam přišlo na zlínský casting zkusit si splnit svůj sen o královně krásy. Osmý ročník České Miss je v plném proudu.

K vytouženému vrcholu se o krok přiblížila Kamila Třetinová, Nikol Petruželová a Michaela Dihlová.

Dobrá zkušenost

Devatenáctiletá studentka Kamila Třetinová pochází z Uherského Hradiště a k soutěži se dostala úplnou náhodou. „Přišla jsem ke castingu jako slepý k houslím,“ směje se sympatická studentka s tím, že nemá ani žádné modelingové zkušenosti.

„Do soutěže mě přihlásila mamka. Vůbec jsem s tím nepočítala, a když jsem navíc viděla plno nádherných holek, tak jsem to chtěla zabalit. Každopádně je to pro mě dobrá zkušenost,“ uvědomuje si Kamila.

Jak velké má ambice, však včera na castingu Deníku nechtěla prozradit. „Nechci to zakřiknout. Uvidíme, jak to všechno bude dál,“ dodala tajuplně Třetinová.

Další zlínskou finalistkou se stala osmnáctiletá studentka Nikol Petruželová, která přijela na casting až z Valašského Meziříčí. Ta na rozdíl od své kolegyně o účasti v Miss vždy snila.

„Jsem ráda, že jsem se tímto prvním krůčkem dostala blíž ke svému snu,“ prozradila Petruželová, která už v českém modelingu má zkušenosti. A jak se právě ona připravovala na svůj důležitý den?

„Myslím si, že připravit se snad ani nedá. Důležité je zůstat přirozená a ono už to potom jde samo,“ prozradila svůj recept.

I kvůli velké konkurenci si velmi váží svého postupu, a jelikož modeling patří mezi její velké koníčky, bude podle svých slov tvrdě bojovat až do konce.

Třetí a poslední finalistkou zlínského castingu se na základě rozhodnutí poroty stala dvacetiletá studentka ostravské univerzity Michaela Dihlová z Kozmic u Hlučína.

„Když jsem sem přišla, tak jsem byla v šoku, kolik je ve Zlíně krásných děvčat. Moje sebevědomí klesalo níž a níž. Nakonec to dobře dopadlo a já jsem opravdu moc šťastná,“ přiznala dojatá Michaela.

Pro tu bylo zlínské finále o něco těžší, jelikož se přijela castingu zúčastnit se svou nejlepší kamarádkou, která však nepostoupila. „Držely jsme se za ruce a spolu jsme to prožívaly. Bohužel jsem se probojovala jen já,“ prozradila Dihlová s tím, že jí prý kamarádka i přes svou prohru bude dál fandit.

Michaela Dihlová má s modelingem ze všech vybraných finalistek nejbohatší zkušenosti. Prozradila, že se mu věnuje již od dvanácti let a její ambice se každým rokem zvyšují.

„Přiznám se, že tohle je můj již třetí pokus na soutěž Česká Miss, takže jak se říká, do třetice všeho dobrého, to nakonec vyšlo a jsem moc spokojená,“ usmívá se Dihlová. Její zbraní je prý rozhodně úsměv a charisma. „V Praze to bude velký boj a to je pro mě výzva,“ dodala.

Boj o titul na jaře

Tyto tři nejkrásnější dívky, které vybrala odborná porota, postoupily do semifinále České Miss 2012. O titul Česká Miss Universe, Česká Miss World a Česká Miss Earth se finalistky utkají v přímém přenosu na jaře na obrazovkách televize Prima.

Hned v několika rolích se v obchodním centru Zlaté jablko představila Česká Miss 2010 Jitka Válková. „Jsem univerzální člověk. Zastala jsem roli moderátorky, modelky i zpěvačky,“ řekla se smíchem Válková. Ta se zpěvu věnuje již od čtyř let.

„Dokonce jsem se ve čtrnácti letech probojovala do finále pěvecké soutěže Zlíntalent. Bohužel jsem tehdy byla velká trémistka. I tak to pro mě byl velký úspěch,“ přiznala Válková s tím, že dnes už slovo tréma ani nezná.

Válková také prozradila, že se jí zlínské finalistky velice líbí. Jméno své favoritky však prozradit nechtěla.

Odbornou porotu, v které včera mimo jiné usedla Česká Miss World 2011 Denisa Domanská nebo vicemiss 2009 Hana Věrná, čeká po Zlínském kraji poslední casting v hlavním městě Praha.

„Tahle castingová tour je pro mě náročná, jelikož si ještě dodělávám školu a do toho točím desku. Už se těším na odpočinek,“ uzavřela s úsměvem moderátorka Jitka Válková.