Do vestibulu a jídelny vzdělávacího ústavu, které se proměnily v malé mraveniště lidí z Velehradu, Salaše a Modré, vstoupilo pravé vánoční ovzduší. Školáci v několika stáncích nabízeli upomínkové a jiné předměty, které vytvořili pod vedením svých kantorů v hodinách pracovní výchovy.

„Stovky těch malých a vkusných dárků měly odpovídající estetickou i funkční úroveň. Za celou řadu z nich by se nemuseli stydět ani zkušení řemeslníci,“ chválila vystavované předměty Jarmila Novotná z Velehradu.

„Jedna část z téměř třináctitisícového finančního výtěžku z jarmarku poputuje na ošacení, vzdělávání a další rozvoj na dálku adoptované devítileté indické školačky Nishy. Druhá část je pak určena na pořádání sportovních a kulturních akcí školy,“ informoval její ředitel Radomír Válek.

Pomyslnou tečku za Dětským jarmarkem udělalipásmem známých i neznámých koled a vánočních písniček opět školáci a jejich učitelé, a to na pódiu pod velkým vánočním stromem, který zářil ve vstupních prostorách devítiletky. „Dětský jarmark i jejich předvánoční koledování byly letos opět super,“ nechala se slyšet Velehraďanka Lenka Bílková